Reklama
poniedziałek, 24 lutego 2025 06:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomoc mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w kierunku powiatu kłodzkiego już w drodze! ZDJĘCIA i FILMY

Około 50 wolontariuszy i prawie 20 samochodów - w tym pojazdy dostawcze, osobowe, terenowe oraz quady - wyruszyło dziś wczesnym rankiem z Kędzierzyna-Koźla w stronę ziemi kłodzkiej, która w niewyobrażalny wręcz sposób ucierpiała na skutek katastrofalnej powodzi, jaka nawiedziła południe Polski w połowie września.
Pomoc mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w kierunku powiatu kłodzkiego już w drodze! ZDJĘCIA i FILMY

Wypełniony darami dla powodzian konwój, który tuż po godzinie 7.00 wyruszył parkingu obok kozielskiego Lidla przy ulicy Gazowej, robił wrażenie i cieszył oko. Powrót wolontariuszy nastąpi w niedzielę (22 września). 

W drodze do celu, konwój z Kędzierzyna-Koźla rósł w siłę, ponieważ dołączały do niego kolejne samochody z innych miejscowości! W sumie sznur pojazdów na drodze wydłużył się do przeszło 30 maszyn. Organizatorzy zabrali ze sobą nawet minikoparkę, która na miejscu bardzo się przyda, ponieważ potrzeby - jeśli chodzi o materiały i sprzęt budowlany - są przeogromne.   

 Joanna, uczestniczka tej humanitarnej ekspedycji, jest bardzo podbudowana tym co z rana zobaczyła. 

Przed tym wyjazdem całą noc nie spałam, takie to są emocje. Bardzo się cieszę, że mogliśmy liczyć na taki odzew, ale na naszych mieszkańców zawsze można liczyć i to bez względu na to jaka to jest akcja. Wiem, że chciało z nami jechać znacznie więcej osób, ale z różnych powodów nie mogły, bo to była akcja bardzo szybka i spontaniczna, więc nie każdy ma takie możliwości, aby wszystko natychmiast rzucić i jechać zmieniając swoje plany oraz porzucając codzienne obowiązki. Drzemie w nas bardzo dużo pozytywnej energii i mam nadzieję, że wielu osobom tam dziś pomożemy i jeszcze do nich wrócimy - zapewnia Joanna.

Do konwoju dołączył też Tomasz Złotnicki, wspierający akcję w imieniu firmy „Tabz”. 

- Jak zaczynaliśmy tę akcję, to chyba nikt nie podejrzewał, że aż tylu nas dziś pojedzie. To jest prawdziwa petarda widząc te 50 osób, wśród których są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Myślę, że dzisiaj wykonamy dużą robotę na miejscu. Energii do działania nam nie zabraknie. Wieziemy chemię, trochę żywności, wodę, są łopaty, kalosze, kuchenki gazowe i elektryczne, bo dostawy prądu powoli są tam przywracane. Zatem wieziemy te rzeczy, które są tam potrzebne w pierwszej kolejności - tłumaczy Tomek Złotnicki.

WYSTARTOWALI

 

 


W drodze do celu, konwój z Kędzierzyna-Koźla rośnie w siłę, ponieważ dołączają do niego kolejne samochody z innych miejscowości! 
 


Więcej na ten temat przeczytacie poniżej. 


Zapraszamy do poniższej fotogalerii. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna