Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 12:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie zmarnuj tej okazji i wymień elektroodpady na sadzonki

Związek Międzygminny “Czysty Region” wraz z Zakładem przetwarzania elektroodpadów Enviropol PL ogłosił kolejne akcje wymiany zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na sadzonki.
  • Źródło: Związek Międzygminny Czysty Region
Nie zmarnuj tej okazji i wymień elektroodpady na sadzonki

Przed nami jesienna edycja, w której w zamian za oddane odpady będzie można otrzymać piękne wrzosy. Do akcji włączyły się także Lasy Państwowe, które przygotowały dla mieszkańców sadzonki drzew. Niestety, z powodu opadów, najbliższa akcja zaplanowana na 13.09.2024 r. w Polskiej Cerekwi została przełożona na kolejny piątek, 20.09.2024 r. 

Dla mieszkańców gmin członkowskich Związku w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zorganizowanych zostanie w sumie 5 akcji. Według zaktualizowanego harmonogramu najbliższa odbędzie się 18 września w Cisku, kolejna 20 września w Polskiej Cerekwi. Na 26 września zaplanowano akcję w Pawłowiczkach, a 7 października w Reńskiej Wsi. Jesienną edycję zakończy akcja 11 października w Kędzierzynie-Koźlu, tradycyjnie organizowana pod Halą Sportową "Śródmieście".

Zasady akcji są proste, wystarczy przynieść:

• 1 duży sprzęt AGD lub RTV (lodówka, pralka, kuchenka), aby otrzymać 3 rośliny;
• 1 średni elektrosprzęt (drukarka, monitor, mikrofalówka, odkurzacz, komputer, telewizor, laptop itp.), aby otrzymać 1 roślinę;
• minimum 3 małe elektrosprzęty (np. lokówka, telefon, prostownica, młynek do kawy, myszka komputerowa, klawiatura, mikser, toster, czajnik elektryczny itp.), aby otrzymać 1 roślinę (za małe elektrosprzęty można otrzymać maksymalnie 1 roślinę);
• minimum 1 kg baterii, aby otrzymać 1 roślinę (za baterie można otrzymać maksymalnie jedną roślinę).

1 osoba może otrzymać maksymalnie 5 roślin. 

Pełny harmonogram akcji i regulamin można znaleźć tutaj: https://www.czystyregion.pl/wymiana-elektroodpadow-na-sadzonki-1

Udział w akcji to nie tylko okazja do pozyskania sadzonek, ale przede wszystkim możliwość pozbycia się elektroodpadów, które często zalegają w naszych szufladach czy piwnicach. Warto wiedzieć, że odpady te należą do grupy odpadów niebezpiecznych, a niewłaściwe postępowanie z nimi ma negatywny wpływ na środowisko. Za umieszczanie elektrośmieci i baterii w przydomowych koszach grozi mandat do 5000 złotych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: ;-)Treść komentarza: Konkurs był na Facebooku, a nie tutaj.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 09:03Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: ciekawa jestem czy ktos wygral zaproszenie na festiwal dmuchancow nic o tym nie pisza zadnej informacji jakis pic na wode fotomontazData dodania komentarza: 22.02.2025, 08:46Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: BronTreść komentarza: Czyli jest kasa do wydania i się robi takie "szkolenia"Data dodania komentarza: 21.02.2025, 23:04Źródło komentarza: Cenne wskazówki dla seniorów od strażaków. ZDJĘCIAAutor komentarza: zusTreść komentarza: Na jak długo te zmiany? Pan już też ma wiek emerytalny.Data dodania komentarza: 21.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w kędzierzyńsko-kozielskiej policji
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna