Reklama
wtorek, 7 stycznia 2025 23:06
Reklama
Reklama
Reklama

Ciepliński i Bies zapewnili wyjątkowe doznania muzyczne. ZDJĘCIA

W ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca "Z klasyką przez Polskę" w Kędzierzynie-Koźlu wystąpił duet młodych polskich wirtuozów, klarnecista Andrzej Ciepliński i pianista Tymoteusz Bies.

Autor: W

Jak podaje Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Andrzej Ciepliński, kontynuując działalność swojego dziadka, legendarnego polskiego puzonisty Juliusza Pietrachowicza, angażuje się w tworzenie nowej literatury klarnetowej i promuje muzykę polską. W swoim repertuarze posiada wszystkie dzieła klarnetowe Krzysztofa Pendereckiego i Mieczysława Weinberga.

Tymoteusz Bies jest laureatem ponad trzydziestu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali. Nagrał trzy albumy studyjne zawierające dzieła fortepianowe, kameralne i symfoniczne takich kompozytorów jak F. Chopin, W. A. Mozart, F. Schubert, K. Szymanowski, M. Weinberg, F. Poulenca, C. Debussy i K. Penderecki.

Artyści zaprezentowali słuchaczom "3 Miniatury na klarnet i fortepian" Pendereckiego oraz dzieła Francisa Poulenca, Leonarda Bernsteina i Johannesa Brahmsa.

***

Projekt "Z klasyką przez Polskę" to inicjatywa Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, realizowana przez Polski Impresariat Muzyczny, która ma na celu dotarcie z koncertami muzyki klasycznej do miejscowości, gdzie dostęp do kultury wysokiej jest utrudniony.

Projekt rozwijany jest od pięciu lat, w trakcie których zorganizowano 448 koncertów w 327 miejscowościach, przyciągając niemal 40 tysięcy słuchaczy.

W ubiegłym roku zrealizowano 126 koncertów w jedenastu regionach Polski, we współpracy z różnymi instytucjami kulturalnymi i fundacjami. Do wykonania koncertów zaproszono 141 artystów, m.in. Piotra Palecznego, Krzysztofa Jakowicza czy Ewę Pobłocką.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Marta, AleksanderTreść komentarza: Pani prezydent może sklep, żłobek, przedszkole na Kuźniczkach. To małe wioski mają wszystko, a Kuźniczki nic.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 18:36Źródło komentarza: Sabina Nowosielska w podróży śladami Tomka WilmowskiegoAutor komentarza: MirkaTreść komentarza: A, co Cisowa, Azoty, Blachownia to takie strasznie duże osiedla.?Data dodania komentarza: 7.01.2025, 18:36Źródło komentarza: Sabina Nowosielska w podróży śladami Tomka WilmowskiegoAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Nie pociąg, tylko maszyniści. Każdy musi zapoznać szlak, żeby móc tam jeździć. Po roku czasu szlak wygasa jeżeli maszynista nie jeździł daną trasą ani razu.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 16:21Źródło komentarza: Historyczne zapoznanie szlaku dla połączenia REGIO „Malinka”Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: To nie pociąg tylko maszyniści muszą zapoznać się z nowym szlakiem. Do roku od daty zapoznania jest ważna znajomość owego szlaku. Jeśli ten termin minie trzeba ponownie zaznajomić się z owym szlakiem by mieć ponownie możliwość po nim jazdę.Data dodania komentarza: 7.01.2025, 15:14Źródło komentarza: Historyczne zapoznanie szlaku dla połączenia REGIO „Malinka”Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: Temat miesiąca. KK24 jest tyle spraw o których trzeba mówić ale wy tylko wybrane i to z puli UM. Nie ładnie KK24. Komu służycie , komu to piszecie ?Data dodania komentarza: 7.01.2025, 15:04Źródło komentarza: Jak wypadły statystyki miejskich rowerów OK bike! w Kędzierzynie-Koźlu?Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: Jedna czy dwie barki to jeszcze nie wzmożony ruch i nie na Odrze bo do portu w Azotach prowadzi kanał Kędzierzyński połączony z kanałem Gliwickim. Wracając do tematu to port Koźle rozumiem już nigdy nie powstanie z ruin....Data dodania komentarza: 7.01.2025, 15:02Źródło komentarza: Ruch na Odrze się wzmaga. Barki płyną do portu w spółce Grupa Azoty Kędzierzyn. ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna