Grupa Azoty ZAK co roku nagradza pracowników i wydziały produkcyjne, wyróżniające się postawami w zakresie doskonalenia bezpieczeństwa i środowiska pracy. Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: lider bezpieczeństwa, mistrz – organizator bezpiecznej pracy oraz wydział bezpiecznej pracy.
Za działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2023 zostały nagrodzone następujące osoby i wydziały:
Lider bezpieczeństwa:
I miejsce - Tomasz Krawczyński (kierownik wydziału saletrzaku)
II miejsce - Weronika Kubica (kierownik wydziału kwasu azotowego)
III miejsce - Tomasz Łukaszyński (kierownik wydziału mocznika)
Mistrz - organizator bezpiecznej pracy:
I miejsce - Krzysztof Krzysik (mistrz w wydziale kwasu azotowego)
II miejsce - Andrzej Kapusta (starszy mistrz w wydziale saletrzaku)
III miejsce - Piotr Dziuba (starszy mistrz w wydziale aldehydów)
Wydział bezpiecznej pracy:
I miejsce - wydział saletrzaku
II miejsce - wydział aldehydów
III miejsce - wydział mocznika
W imieniu komisji konkursowej nagrody wręczyli wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK Łukasz Kocur oraz dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Arkadiusz Sofiński.
- Sercem każdej fabryki jest człowiek. To właśnie wśród załogi produkcyjnej, która doskonale zna instalację pojawia się najwięcej pomysłów, spostrzeżeń, obserwacji związanych z miejscami, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Informacje przekazywane do przełożonych – mistrzów czy kierowników, jeśli są właściwie przekazane, wykorzystane i wcielane w życie, przyczyniają się do zwiększania bezpieczeństwa. Musi to być oparte na solidnych fundamentach, czyli na dobrej komunikacji. Wręczone nagrody potwierdzają, że w Państwa obszarach te zasady działają bardzo dobrze, za co należą się szczególne gratulacje. Dziękuję całej załodze i pozostałym wydziałom, bo konkurencja była bardzo duża, a to przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa - zwracał się do laureatów Łukasz Kocur.
- Bezpieczeństwo naszych instalacji przemysłowych ze względu na charakter naszej działalności jest kwestią kluczową. W Grupie Azoty ZAK kierownicy wspólnie z mistrzami na wydziałach produkcyjnych podejmują wiele ciekawych inicjatyw polepszających warunki pracy i poziom bezpieczeństwa, a rywalizacja z roku na rok jest coraz większa - dodał Marcin Trochimowicz, kierownik działu BHP.
Projekt „Zero wypadków” jest jedną z najważniejszych w spółce inicjatyw w zakresie budowania świadomości i doskonalenia bezpieczeństwa oraz środowiska pracy, a zaangażowanie w rywalizację konkursową owocuje utrzymywaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa na wydziałach produkcyjnych.
Napisz komentarz
Komentarze