Jak można się domyślić, pisarka opowiedziała o tradycjach i zwyczajach karnawałowych w dawnej Polsce. Niezwykle merytoryczne spotkanie uatrakcyjniły również seniorki z Długomiłowic, które przybyły do GOK-u w Reńskiej Wsi w barwnych ludowych strojach.
Spotkanie autorskie z Barbarą Saczko-Bombą nawiązywało do niektórych wątków zawartych w wydanej w maju 2023 roku książce pt. „Luminatorka”, której pani Basia jest autorką.
Recenzująca tę pozycję książkową Sandra Langer tak opisuje „Luminatorkę”:
Basia zabiera czytelników w niezwykle inspirującą podróż w czasie, prowadzącą do poznania historii Anny Wazówny. Tytułowa „Luminatorka", kobieta wybitna, wyprzedzała swoją epokę, była inspiracją dla wielu artystów, a dziś nadal ...„świeci” przykładem. Jej kreacja w „Luminatorce” z pewnością zdobędzie czytelnicze serca. To fascynująca opowieść, poza elementami biograficznymi, obejmuje barwne dygresje kulinarne, obyczajowe, artystyczne XVII-wiecznej Polski. Mnóstwo tu zawoalowanych aforyzmów i paremii. Gotowi na spotkanie z historią?
Warto dodać, że Anna Wazówna nazywana była najmądrzejszą kobietą w Polsce swoich czasów. Niezwykłe życie księżniczki wzbudzało wiele emocji.
Jednak z racji trwającego obecnie karnawału, właśnie ten wątek dominował podczas czwartkowego spotkania Barbary Saczko-Bomby z czytelnikami w Reńskiej Wsi.
Przypomnijmy, Barbara Saczko urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu. Ukończyła I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Studiowała filologię polską i bibliotekoznawstwo w WSP w Opolu. Pracowała w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. W 2020 roku była laureatką konkursu literackiego „Barwy Mojej Małej Ojczyzny” za opowiadanie „Inny stan skupienia”.
Napisz komentarz
Komentarze