Podróżni z Kędzierzyna-Koźla korzystający z połączeń kolejowych nie są rozpieszczani przez przewoźników. Miasto, które przed laty było jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w południowej Polsce, teraz ma okrojoną siatkę połączeń z innymi regionami kraju. Pisaliśmy o tym tutaj:
O nowościach w rozkładzie jazdy PKP Intercity informuje w swoim komunikacie:
29 do Wrocławia i 7 do Warszawy – tyle połączeń będą mieć do dyspozycji opolanie w nowym rozkładzie jazdy. Mieszkańcy województwa opolskiego będą mogli korzystać z nowoczesnego taboru, którego wraz z kolejnymi inwestycjami systematycznie przybywa we flocie PKP Intercity, m.in. z łączącego Wrocław z Lublinem i jeżdżącego przez Opole pociągu IC Bolko, obsługiwanego od niedawna zmodernizowanym składem ED74.
Dzięki modernizacji linii kolejowej nr 136, pociągi IC Chełmoński relacji Kraków – Świnoujście – Kraków oraz IC Matejko relacji Szczecin – Przemyśl – Szczecin zaczną jeździć przez Kędzierzyn-Koźle, zwiększając mieszkańcom miasta możliwości dotarcia m.in. do Krakowa i Katowic.
W wakacje dojazd z Opola do Ustki ułatwi sezonowy pociąg IC Jamno, który będzie kursować w wydłużonej relacji Kraków – Ustka – Kraków. Pociąg IC Grottger relacji Przemyśl – Wrocław – Przemyśl zastąpi obecny skład IC Lwów Ekspress.
Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Pociąg Kormoran będzie mieć zmienioną trasę i nie będzie już obsługiwać województwa opolskiego. Nie będzie już uruchamiany weekendowy pociąg TLK Krasiński relacji Wrocław – Warszawa – Wrocław przez Opole.
Kontynuacja prac modernizacyjnych na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie i związany z tym ruch jednotorowy nadal będą wpływać na przepustowość linii i ograniczenia w cykliczności kursowania pociągów na trasie Katowice - Wrocław.
Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.
Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator. PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.
Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 11 i 12 grudnia br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.
Napisz komentarz
Komentarze