Zespół wolontariuszy projektu tworzyło troje pracowników spółki: Weronika Kubica (Wydział Kwasu Azotowego), Krystian Strużyna (Wydział Gospodarki Produktami Sypkimi), Dariusz Janeczek (Wydział Rozdzielni) i osoby wpierające realizację prac.
- Kiedy ktoś oferuje nam pomoc i dzięki temu możemy zrobić coś dobrego dla naszej społeczności, to zawsze warto się zaangażować. Nasza firma wspiera lokalną społeczność i uważam, że inicjatywy w tym zakresie są potrzebne - mówi Weronika Kubica, lider zespołu.
Podczas oficjalnego uruchomienia stacji przeprowadzono warsztaty z jej obsługi, a dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak na co dzień dbać o sprzęt rowerowy oraz jak skutecznie naprawić go w razie usterki. Zajęcia przykuły uwagę najmłodszych, ale też nieco starszych cyklistów.
Piękna pogoda zachęciła wolontariuszy do zorganizowania również rodzinnego rajdu rowerowego w ramach inauguracji projektu. W wydarzeniu wzięła udział 20-osobowa grupa rowerzystów do 10 lat wraz z opiekunami. Uczestnicy otrzymali sportowe gadżety Grupy Azoty ZAK, które wręczył członek zarządu Jakub Gładysz.
Bezpośrednim beneficjentem inicjatywy pracowniczej jest Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. Projekt jest jednym z trzech z Grupy Azoty ZAK, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach programu. Pracownicy kędzierzyńskiej spółki realizują jeszcze dwa pomysły, związane z budową stacji do naprawy rowerów w Dziergowicach oraz stworzeniem zielnika przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.
I edycja Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty dedykowana jest pomysłom o charakterze ekologicznym, mającym pozytywny wpływ na klimat i odpowiedzialnym społecznie. Wpisuje się ona również w strategię Grupy Azoty oraz projekt „Zielone Azoty”.
Napisz komentarz
Komentarze