Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Kropki? Otóż - amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiadanie “Kropka” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach.
W naszej szkole zabawy z kreatywności trwały kilka dni i objęły prawie wszystkie przedmioty. Były zajęcia sportowe z piłkami, talerzami i chustami. Na plastyce i w świetlicy wykonywaliśmy kropkowane prace plastyczne. Obliczaliśmy także zadania matematyczne i logiczne, zabawy z interpunkcją, a w aplikacji ”quiver” tworzyliśmy przestrzenne kule.
Na języku niemieckim zabawy dotyczyły pojęć związanych z kropką, natomiast na kółku filmowym powstało galaktyczne studio telewizyjne.
W czwartek podczas długiej przerwy na wielkiej planszy można było narysować swój kropkowany portrecik lub odkodować ukryty rysunek. W tym dniu byliśmy jak biedroneczki, bo prawie każdy miał kropkowany strój lub kropkowane dodatki. Na finał święta wszyscy Kropkowani ustawili się do wspólnego zdjęcia.
Po tych kilku dniach wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent i pokłady pomysłowości - wystarczy tylko uwierzyć w siebie!
Napisz komentarz
Komentarze