Słowiańska fantastyka piórem pisana – spotkanie z Magdaleną Wolff. Zanurzmy się opowieść o świecie, w którym słowiańskie wierzenia są żywe, starzy bogowie stoją na straży ładu, a las kryje wiele tajemnic.
Na tę fascynującą przygodę zabierze nas Magdalena Wolff, autorska cyklu „Moc korzeni”.
Spotkanie odbędzie się 21 września 2022 r. o godz. 12:00 w Oddziale dla młodzieży Filii nr 5, ul. Damrota 32.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze”.
Magdalena Wolff: Człowiek twórczy i o rozlicznych zainteresowaniach. Pasjonatka mitologii z różnych zakątków świata, akwarelistka, dziewiarka i farbiarka. Z wykształcenia japonistka, co zaprowadziło ją nawet do szkoły klasycznego tańca japońskiego. Pomimo fascynacji różnorakimi tradycjami, odczuwa głęboką potrzebę sięgania do korzeni, więc z zapałem oddaje się zgłębianiu kultury słowiańskiej. Fantasy to jej środowisko naturalne od jakichś dwudziestu lat. Jej pierwsze opowiadanie ukazało się w „Magazynie Fantastycznym” w 2009 r., później opublikowała też w magazynie „Esensja”, z którym współpracowała również jako ilustratorka.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
Zjawy, duchy i słowiańskie obrzędy w kontekście cyklu „Wiedma” Moniki Maciewicz. Każda wiedma przechodzi drogę inaczej, bo każdej co innego jest pisane…
Kim jest wiedma? Jakie postaci kryją słowiańskie legendy? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi z Moniką Maciewicz, autorką popularnej serii książek fantasy „Wiedma”.
Zapraszamy 23 września 2022 r. o godz. 11:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Rynek 3.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze”.
Monika Maciewicz: Wielbicielka gór, słońca, deszczu i ludzi. Zbieraczka ziół. Autorka Bajek pełnych marzeń, opowiadania Uciekaj, nim przyjdzie noc w antologii Na końcu świata napisane. Pedagog albo jak kto woli pedagożka. Logopeda, logopedka, a może – szarżując słowotwórczo – logopeżka. Liderka Teatroteki Szkolnej. Twórczyni scenariuszy dla teatrów amatorskich, w porywach próbująca swych sił reżyserskich. Ostatnimi czasy zafiksowana na punkcie czasów przedchrześcijańskich na ziemiach polskich, bo: Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy […] też swą mitologię mają. Autorka powieści fantasy Wiedma, w której wszelkie podobieństwo do prawdziwych wydarzeń jest przypadkowe.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach - spotkanie z Witoldem Vargasem.
Czy w Waszej okolicy przemykają gdzieś ukradkiem rusałki albo dziwożony? Czy wieczorem w pobliżu wody słyszycie plusk wydawany przez płynącego utopca? Może widzieliście ogniki w lesie? Albo zmyleni przez diabła Rokitę zgubiliście się podczas weekendowego spaceru? Zapraszamy na spotkanie z współautorem książki "Bestiariusz Słowiański", Witoldem Vargasem!. Autor opowie nam o stworach, które gęsto zaludniały wyobraźnię naszych słowiańskich przodków. Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach projektu "Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze" w dniu 30 września 2022 r., o godz. 12:00 w Filii nr 5 ul. Damrota 32. Witold Vargas to polski pisarz, muzyk i ilustrator. Najbardziej znany jest jako popularyzator wiedzy o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian. Wraz z Pawłem Zychem stworzył cykl "Bestiariusz Słowiański". Autor ten z zawodu jest nauczycielem rysunku, a także muzykiem i kompozytorem. Ilustruje książki zarówno dla młodych, jak i nieco starszych Czytelników. Czasem również sam chwyta za pióro, bo uwielbia w wolnych chwilach pisać opowiadania. Zajmuje się również opowiadaniem baśni i animacją. Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i emitowane na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.
Czy w Waszej okolicy przemykają gdzieś ukradkiem rusałki albo dziwożony? Czy wieczorem w pobliżu wody słyszycie plusk wydawany przez płynącego utopca? Może widzieliście ogniki w lesie? Albo zmyleni przez diabła Rokitę zgubiliście się podczas weekendowego spaceru? Zapraszamy na spotkanie z współautorem książki „Bestiariusz Słowiański”, Witoldem Vargasem! Autor opowie nam o stworach, które gęsto zaludniały wyobraźnię naszych słowiańskich przodków.
Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze” w dniu 30 września 2022 r., o godz. 12:00 w Filii nr 5 ul. Damrota 32.
Witold Vargas to polski pisarz, muzyk i ilustrator. Najbardziej znany jest jako popularyzator wiedzy o kulturze i wierzeniach dawnych Słowian. Wraz z Pawłem Zychem stworzył cykl „Bestiariusz Słowiański”. Autor ten z zawodu jest nauczycielem rysunku, a także muzykiem i kompozytorem. Ilustruje książki zarówno dla młodych, jak i nieco starszych Czytelników. Czasem również sam chwyta za pióro, bo uwielbia w wolnych chwilach pisać opowiadania. Zajmuje się również opowiadaniem baśni i animacją.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.
Wszystkie spotkania w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze” będą tłumaczone na język migowy i emitowane na żywo, na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.
Napisz komentarz
Komentarze