Obecnie trwają intensywne prace przy elewacji budynku, wykonywany jest montaż parapetów zewnętrznych, trwają też roboty na łączniku związane ze stolarką. Nowy dom dla 70 osób niepełnosprawnych nabiera nowoczesnego kształtu, a za kilka miesięcy całkowicie zmieni się nie do poznania.
Po wymianie okien montowane będą grzejniki, a w kolejnym etapie remontu doczekają się klatki schodowe. Dwie z szesnastu łazienek są już gotowe – informuje starosta Paweł Masełko, który wraz z wicestarostą Józefem Gismanem wziął udział w radzie budowy z udziałem wykonawcy prac, firmą inżynierską „ALOG”.
To duża i ważna dla nas inwestycja, nakierowana wprost na człowieka, w tym wypadku podopiecznych domu, cieszę się, że mimo kryzysu związanego z materiałami budowlanymi, roboty udaje się prowadzić bez większych przeszkód – dodaje Paweł Masełko.
Przedsięwzięcie nie jest tanie, by je przeprowadzić samorząd powiatowy sięgnął po dofinansowanie zewnętrzne z programu rządowego. Przebudowa została podzielona na trzy etapy, a zaplanowana termomodernizacja – przy wciąż rosnących cenach źródeł ciepła – pozwoli na spore oszczędności energetyczne. Na dachu DPS-u zamontowane będą panele fotowoltaiczne. Projekt zaplanowano tak, by spełnić rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe. W sumie w ramach inwestycji ekipy wykonają termoizolację ścian zewnętrznych i przegród poziomych budynku o powierzchni użytkowej około 2 900 metrów kwadratowych.
Umowę na modernizację podpisano pod koniec kwietnia tego roku. Piszemy o tym TU
Napisz komentarz
Komentarze