Reklama
sobota, 23 listopada 2024 05:25
Reklama
Reklama
Reklama

Marzena Skrzekut o swoim malarstwie i sztuce tatuażu

Maluje od dziecka. Choć zaczęła od malarstwa na płótnie – dziś za płótno służy jej ciało. Marzena Skrzekut jest malarką i tatuażystką. Od 2019 roku prowadzi w Kędzierzynie-Koźlu salon piercingu i tatuażu Invidia Ink.
Marzena Skrzekut o swoim malarstwie i sztuce tatuażu
Marzena Skrzekut prowadzi studio tatuażu

Ma niespełna trzydzieści lat i pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. W czasach licealnych zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez muzeum w Częstochowie. W 2015 roku została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla. Jej ostatnie osiągnięcie – trzecie miejsce w konkursie "Sztosy '20" utwierdziło ją w przekonaniu, aby zajmować się sztuką na serio.

- Czy malarstwo ma wpływ na to, co teraz robię? Myślę, że tak. Codziennie tworzę tatuaże unikatowe  i artystyczne, poprzez które próbuję wyrazić siebie. Sztuką zajmuję się od około szesnastu lat, z czego jakieś trzynaście z nich było czasem intensywnej, skrupulatnej pracy nad warsztatem. Dla mnie działalność artystyczna to nie zamiłowanie i nie hobby, ale... styl życia – mówi Marzena Skrzekut.

Przyznaje, że najtrudniejsza w malarstwie jest technika.

- To wymaga ogromu pracy, ale radość tworzenia wynagradza wszystko - opowiada. - Najczęściej malowałam kobiety, one zawsze mnie fascynowały. Uwielbiam bawić się kolorami, fakturami na płaszczyźnie płótna czy kartonu. Gdy maluję, nie czuję ani nie myślę. I to jest najlepsze w tym wszystkim.

Marzena Skrzekut ukończyła Liceum Plastyczne im. Jana Cybisa w Opolu na kierunku ceramika. Dziś nieśmiało myśli o nowej wystawie.

- Miałam dłuższą przerwę. Wystawa jest celem na czas bliżej nieokreślony, póki co działam prężnie w studiu tatuażu i tu przelewam na skórę swoje pomysły i wizje - przyznaje. - Inspiruje mnie przestrzeń, która mnie otacza, oranż zachodzącego słońca na fasadach budynków, kałuże, powyginane drzewa. Tak naprawdę inspiracje można zaczerpnąć ze wszystkiego - dodaje.

Jej ulubieni malarze to: Salvador Dali, Zdzisław Beksiński i Michelangelo Merisi da Caravaggio. Stara się czerpać również z ich twórczości. Obecnie jej prace można zobaczyć w szkołach, które ukończyła. Około 20 procent wszystkich powstałych prac jest w prywatnych rękach, może ze dwie znajdą się w Domu Kultury „Chemik”.

Artystka podkreśla, że aby być dobrym malarzem, należy przede wszystkim umieć czerpać radość z często żmudnego i skomplikowanego procesu tworzenia.

- To taka możliwość przetwarzania rzeczywistości. Polecam wszystkim, którzy potrzebują spojrzeć na dany temat z innej perspektywy - uważa Marzena Skrzekut.

Przyznaje, że dziś na malarstwo patrzy z ogromnym sentymentem. Gdyby nie pędzle i farby, być może nie byłaby dziś w miejscu, w którym jest.

- Między mną a malarstwem od jakiegoś czasu nie ma już chemii, muszę jednak przyznać, że sporo zawdzięczam swojej pasji. Myślę, że aby być profesjonalnym tatuażystą, trzeba mieć konkretny warsztat. Ja wielu rzeczy nauczyłam się poprzez malarstwo - twierdzi nasza rozmówczyni.

Tatuaże, które wyszły spod igły Marzeny, można obejrzeć na instagramowym koncie @skrzekut_tattoo. Większość z nich to kobiece wyraziste projekty, w których może wykazać się niesamowitą precyzją. Jej kompozycje autorskie bazują na szkicowej kresce, czasem dopełnia je tło – tak jakby malowała akwarelą.

Tatuaże, które wykonuje, to bardzo często zwierzęta, kwiaty i twarze.

- Moje największe osiągnięcie? - zastanawia się Marzena. - Codzienna praca oparta na sztuce. Zawsze do tego dążyłam i dziś mogę spełniać się w roli tatuażysty. Należę do grona szczęśliwców, którzy bardzo lubią swoją pracę. Każdy zadowolony klient to ogromna nagroda za włożony trud.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Sierota po pisieTreść komentarza: Gdzie w woj.opolskim Urząd Marszałkowski planuje budowe ośrodka dla uchodźców?? KONKRETNIE, jaki wydział planuje? Chcę wysłać protest, żeby to nie był KK i was ochronić!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:22Źródło komentarza: Droga krajowa nr 45 w rejonie Krapkowic, jeszcze długo będzie nieprzejezdnaAutor komentarza: LLLTreść komentarza: Budowa takich placówek to część rządowej strategii migracyjnej. Wstępnie na CIC przeznaczono 432 mln zł. "Centra są tworzone przez urzędy marszałkowskie we współpracy z innymi instytucjami zajmującymi się migrantami w poszczególnych miejscowościach. Partnerstwo wdrożeniowe w każdym obszarze musi obejmować urząd wojewódzki odpowiedzialny za legalizację pobytu migrantów (...)"Data dodania komentarza: 22.11.2024, 23:11Źródło komentarza: Droga krajowa nr 45 w rejonie Krapkowic, jeszcze długo będzie nieprzejezdnaAutor komentarza: NiktTreść komentarza: Bardzo ogólna treść. Nie piszecie nic o słabych stronach EPS grafitowego. Wytrzymałość 100kpa? Wytrzymałość na co? EPS ma przynajmniej trzy różne rodzaje wytrzymałości... Może coś o montażu mechanicznym? Wymaganych obecnie parametrach cieplnych przegród? Klasyfikacji ogniowej?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 20:36Źródło komentarza: Jaką grubość styropianu wybrać na ocieplenie domu?Autor komentarza: Uwe AmplerTreść komentarza: Demontujesz swoim wpisem pisowską manipulację, a oni tego nie lubią ;)Data dodania komentarza: 22.11.2024, 19:52Źródło komentarza: Droga krajowa nr 45 w rejonie Krapkowic, jeszcze długo będzie nieprzejezdnaAutor komentarza: EhhTreść komentarza: Jak można zapomnieć zeskanować reklamówkę, w każdym sklepie musimy za nią musimy zapłacić a tu jeszcze bon dostałData dodania komentarza: 22.11.2024, 19:44Źródło komentarza: Policja wezwana do klienta, który nie zapłacił za reklamówkę. Sieć przeprasza i daje 10 zł na zakupyAutor komentarza: JadwigaTreść komentarza: Tylko grzecznie zapytam, gdzie tam na zdjęciach są pracownicy socjalni? Ci wszyscy emeryci, panie sprzątające, gotujące? Ciekawi mnie to bardzo.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 19:12Źródło komentarza: W „Magnolii” też świętowano Dzień Pracownika Socjalnego. ZDJĘCIA
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna