Reklama
sobota, 2 listopada 2024 19:17
Reklama
Reklama
Reklama

Pandemia koronawirusa przyspiesza. Warto się zaszczepić!

- Liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie wzrasta, sytuacja jest dynamiczna. Przed ciężkim przebiegiem choroby może nas uchronić wyłącznie szczepionka przeciwko COVID-19 - podkreśla wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski
Pandemia koronawirusa przyspiesza. Warto się zaszczepić!

Raport z bazy łóżkowej przeznaczonej dla pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2 wskazuje, że w ostatnich tygodniach w regionie nastąpił 40-procentowy skok liczby hospitalizowanych osób. 80 procent z nich to osoby niezaszczepione. Pod respiratorem nierzadko przebywają osoby młode.

- Kolejny raz proszę mieszkańców województwa, żeby podjęli decyzję o zaszczepieniu się. Apeluję również do przeciwników szczepień, nierzadko tworzących nieprawdziwe informacje dotyczące epidemii: abyście państwo nie musieli się przekonywać w szpitalach, jakie ryzyko niesie COVID-19 - apeluje wojewoda opolski.

Gwałtowny przyrost zajętości łóżek covidowych w opolskich szpitalach jest szczególnie widoczny w ostatnich dniach. Na początku listopada w regionie wolnych było 59 łóżek. Chorych na COVID-19 przybywa, toteż wojewoda Sławomir Kłosowski podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych miejsc w opolskich szpitalach. Chorzy mają być leczeni w szpitalu tymczasowym w Opolu. Ale czy tak się stanie, uzależnione jest od liczby zainteresowanego pracą w placówce personelu medycznego. Stąd apel wojewody do lekarzy, pielęgniarek i m.in. ratowników medycznych o podjęcie dodatkowych dyżurów w ww. placówce.

Jak zaznacza wojewoda - to, jak będzie wyglądać przebieg czwartej fali epidemii w regionie, zależy od nas samych.

- Dezynfekcja, dystans, maseczka i najważniejsze – szczepienia! Bez nabycia zbiorowej odporności powrót do życia sprzed wybuchu epidemii może pozostać w kwestii życzeń - komentuje Sławomir Kłosowski.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia z 5 listopada br. Opolszczyzna znajduje się na ostatnim miejscu w rankingu szczepień przeciwko COVID-19. Dotąd jest to ponad 920 tys. szczepień, a liczba osób w pełni zaszczepionych to 420 tys. W skali kraju po szczepionkę sięgają najczęściej osoby w wieku 40-50 lat oraz seniorzy. Młodzież zdaje się to lekceważyć, pomimo iż wielu ich rówieśników na własnej skórze odczuło skutki wirusa, który może przekształcić się w groźną dla życia chorobę.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
. 12.11.2021 13:49
.

Reklama
pochmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna