Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 20:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Woda z basenów zamiast do ścieków trafi na zieleńce?

Pojawił się pomysł, aby wody z basenów działających na terenie kompleksu rekreacyjnego w Azotach nie odprowadzać do kanalizacji ściekowej, ale wykorzystać do podlewania terenów zielonych przy ul. Mostowej. Oszczędzamy w ten sposób pieniądze i wodę.
Woda z basenów zamiast do ścieków trafi na zieleńce?
Foto: RP

Autor: Zaoszczędzoną wodę można by przeznaczyć do podlewania trawników na terenie całego kompleksu oraz Centrum Ochrony Bioróżnorodności

Jak co roku Światowy Dzień Wody przypada właśnie 22 marca. To dobra okazja, aby przypomnieć wszystkim o tym, że wodę trzeba oszczędzać. Wiedzą o tym m.in. na Wodnym oKKu. Jak zdradza dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu Tomasz Radłowski, woda z basenów miałaby być gromadzona w potężnych podziemnych zbiornikach. Nie będzie ich nawet widać, ponieważ zgodnie z zarysowaną wizją na powierzchni znajdować by się miało pole do minigolfa.

- Wniosek o dofinansowanie tego zadania złożyliśmy do funduszy norweskich. Przeprowadziliśmy wstępne badania i woda z basenów w Azotach po przejściu przez wszystkie filtry ma bardzo znikomą zawartość chloru. Nawet mniejszą niż woda pitna w wielu kranach. Czyli nie stanowi żadnego zagrożenia dla podlewanej roślinności - tłumaczy Tomasz Radłowski. - Nadmienię tylko, że nasze miasto współpracuje z Politechniką Gliwicką, gdzie przez przypadek natrafiliśmy na fachowca, którego oczkiem w głowie jest temat zagospodarowywania wody basenowej. Ów ekspert zainteresował się naszą propozycją. Zaprosiliśmy go do Wodnego oKKa, a on wyraził wolę współpracy z nami w tym zakresie. Wierzę, że pozyskamy środki finansowe na ten cel. Zdołamy wówczas wdrożyć ten ambitny plan, a Politechnika Gliwicka będzie mogła przeprowadzić stosowne badania naukowe.

Jak podkreśla dyrektor MOSiR-u, zyski dla gminy byłyby w tym przypadku ogromne.

Więcej na ten temat we wtorkowym (23.03) wydaniu Nowej Gazety Lokalnej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

and 24.03.2021 11:01
Czy te biedne roślinki przeżyją po takiej dawce chloru

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna