Reklama
sobota, 13 grudnia 2025 05:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jej dorobek literacki wciąż się powiększa

Justyna Markiewicz to 25-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, której pasja do pisania trwa od dziecka, a jej dorobek literacki wciąż się powiększa.
Jej dorobek literacki wciąż się powiększa
Justyna Markiewicz podczas prezentacji swojej poezji w kinie "Twierdza"

Jak sama mówi o sobie, dobrze czuje się zarówno w prozie, jak i w poezji, choć do rymów ma szczególny sentyment. W 2015 roku wzięła udział w 13. edycji "Turnieju Jednego Wiersza", organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w którym otrzymała wyróżnienie w postaci Pióra Publiczności. W tamtym czasie, będąc uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, podjęła współpracę z portalem młodzieżowym - prowadziła autorskie cykle tematyczne. Niedługo potem zaczęła również pisać teksty do serwisów kobiecych, a jej ostatnim doświadczeniem prozatorskim jest odcinkowe opowiadanie dla jednej z holenderskich witryn internetowych. Wiosną tego roku została laureatką konkursu literackiego "Dekameron 2020" - zajęła trzecie miejsce za opowiadanie „JSJSJSJSJ”.

W lutym tego roku zadebiutowała wystawą poezji pod tytułem „Grafitowe domy”, którą można było obejrzeć w Domu Kultury „Koźle”. Artystyczny Hyde Park to inicjatywa umożliwiająca prezentację umiejętności w przestrzeni publicznej autorom prac plastycznych, fotograficznych czy literackich. Skierowana była do amatorów, jak i półprofesjonalistów. Miejski Ośrodek Kultury udostępnił przestrzeń w holu kina „Twierdza” i stelaże wystawiennicze. Chętni zaś mogli zaprezentować w tym miejscu swój talent. Niestety, pandemia koronawirusa wstrzymała tę inicjatywę.

- Wystawa była dla mnie sporym krokiem w rozwoju artystycznym. Bardzo się cieszyłam, że mogę zaprezentować swoje wiersze, ale jeszcze bardziej cieszył mnie fakt, że zorganizowanie mojej wystawy dało początek wspaniałej inicjatywie lokalnej - przyznaje młoda artystka.

Dorobek literacki Justyny Markiewicz wciąż się powiększa. W planach ma między innymi wydanie autorskiego tomiku poezji. Trzymamy kciuki!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lolTreść komentarza: wystarczy trochę śniegu albo drobne problemy na torach i czas podróży potrafi się całkiem zmienić Papier wszystko przyjmie, torowisko niestety nie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:57Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: PodróznyTreść komentarza: Samorządowcy znowu przechwalają się nowym rozkładem jazdy PKP, jakby to była ich własna zasługa. Tymczasem na decyzje PKP Intercity, Polregio czy PKP PLK nie mają żadnego wpływu, bo to wszystko ustala się na poziomie centralnym. Łatwo robić konferencje i opowiadać, jak to „załatwili więcej połączeń”, gdy w rzeczywistości nie mieli na to większego wpływu niż przeciętny pasażer. Może zamiast przypisywać sobie cudze decyzje, warto byłoby zająć się tym, na co faktycznie mają wpływ – choćby zgraniem rozkładu MZK z przyjeżdżającymi pociągami. Bo co z tego, że ktoś przyjedzie z Gliwic o 18:00, skoro autobus na Koźle odjechał o 18:02, a w niedzielę następny jest dopiero za 45 minut? Taki „komfort podróżowania” to żadna promocja miasta, tylko pokaz nieudolności w podstawowych sprawach.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:32Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: SmakoszTreść komentarza: A ceny na tym jarmarku...KOSMICZNE!!! Adekwatne do emerytu!?Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:48Źródło komentarza: Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla na świątecznym jarmarku w Kłodzku. ZDJĘCIAAutor komentarza: lolTreść komentarza: Proszę zapytać bab. To nie wojna płci.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:12Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: TurystkaTreść komentarza: Brawo. To już będzie można wsiąść do pociągu i do Kołobrzegu dotrzeć.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:31Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: zuchTreść komentarza: Wagony DB należy odesłać na śmietnik - t.j. tam skąd przyjechały. Czy u nas jest złomowisko dla tego szmelcu? Skoro "robimy a nie gadamy", przydałoby się również więcej skutecznosci w sprawie modernizacji linii K-Koźle - Nysa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:19Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama