- Mimo że pracujemy online, wciąż realizujemy działania związane z nauką kodowania - zapewnia Aleksandra Wrazidło, dyrektor ZSP w Większycach. - EU Code Week jest oddolną inicjatywą, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią - uszczegóławia założenia projektu.
Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie programowania poprzez ukazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Podczas zajęć podstaw programowania uczniowie większyckiej szkoły kodowali drogę dla symulatora, wykorzystując wirtualne puzzle, kodowali fragmenty gry na platformie code.org, tworzyli wirtualne obrazy i kodowali ze Scottie Go. Szczególnie atrakcyjne były zadania, które realizowano z wykorzystaniem robotów edukacyjnych - Ozobotów i najnowszego Genibota, którego szkoła pozyskała w tym roku.
Głównym inicjatorem i specjalistą od kodowania w placówce jest Anna Chałupińska. Zajmuje się ona w szkole edukacją wczesnoszkolną i prowadzeniem zajęć z podstaw programowania.
- Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników mogliśmy dołożyć cegiełkę wsparcia dla naszego kraju w ramach konkurencji międzynarodowej. Okazało się, że Polska jest zwycięzcą EU Code Week 2020 - mówi Anna Chałupińska. - Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że kodowanie to nie tylko rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, skupiania uwagi czy współpracy w grupie, ale też wielka satysfakcja i frajda. Dlatego, warto uczyć się kodowania - zapewnia.
Napisz komentarz
Komentarze