W całym kraju nieco ponad 4 miliony, a na Opolszczyźnie prawie 90 tysięcy - tyle bonów turystycznych jest teraz w rejestrze Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- To, że ktoś aktywował polski bon turystyczny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS nie oznacza, że wykorzystał go w całości lub częściowo. Na to jest czas do końca marca 2022 roku. Na pewno jednak po aktywowaniu bonu na PUE ZUS otrzymał kod obsługi płatności, a to pierwszy krok, by zrealizować bon. Na razie opolscy rodzice są w czołówce zainteresowanych tą formą płatności za rodzinny wypoczynek. Więcej aktywowanych i wykorzystanych bonów w stosunku do bonów przysługujących rodzicom było tylko w województwie mazowieckim, śląskim i kujawsko-pomorskim - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.
W całym kraju rodzice i opiekunowie dzieci, którym przysługuje dodatek ”500+” i mają profil na PUE ZUS aktywowali już ponad 903 tys. bonów turystycznych.
Chociaż okres wakacyjny, a więc typowo urlopowy już minął, to codziennie poszerza się oferta, z której mogą czerpać rodzice i dzieci w ramach płatności bonem. Każdego dnia przybywa podmiotów turystycznych, które wzbogacają bazę placówek zarejestrowanych w Polskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie jest ich już ponad 17 tys. na terenie całego kraju.
Do tej pory, w całej Polsce podmioty turystyczne zgłosiły ponad 19 tys. menadżerów, którzy nadają recepcjonistom uprawnienia do przyjmowania płatności bonem turystycznym. Płatność bonem może przyjąć tylko recepcjonista, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych. Każdy podmiot turystyczny może mieć więcej niż jednego recepcjonistę. Na początku września na liście recepcjonistów, którzy mają prawo realizować płatności bonem turystycznym jest 18,4 tys. osób. Menadżer może również przyjmować płatności bonem, ale musi się wpisać na listę recepcjonistów na PUE ZUS.
Napisz komentarz
Komentarze