Powstanie tego miejsca było możliwe dzięki sile wspólnej inicjatywy w ramach konkursu organizowanego przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek. W ramach projektu firma przekazała stolik z krzesełkami, regał z zabawkami, kolorowanki, kredki, wieżę zabaw z zabawkami manualnymi oraz dodatkowe siedzisko.
- Od 2018 roku organizujemy akcję "Serenadowe Kąciki Zabaw", która angażuje internautów do wskazywania miejsc, w których chcieliby, żeby powstały takie kąciki, a następnie do głosowania - mówi Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. - Każdy może oddać jeden głos dziennie na wybraną placówkę zdrowia, wybrany szpital - precyzuje.
Dodaje, że Kędzierzyn-Koźle bardzo mocno walczył i w początkowej fazie głosowania nasze miasto było na pierwszym miejscu spośród ponad dwudziestu szpitali. Ostatecznie Kędzierzyn-Koźle zdobył ponad 40 tysięcy głosów, co - jak podkreśla rzeczniczka - jest ogromnym osiągnięciem, zawdzięczanym nie tylko mieszkańcom, ale całej społeczności zaangażowanej w akcję.
- Wszystko po to, by dzieci, które, niestety, muszą spędzić czas w szpitalu, mogły na chwilę oderwać się od trudnej rzeczywistości, pobawić się i spędzić czas w sposób bardziej radosny - podkreśla Aneta Mostowiec.
O tym, że sukces to zasługa wielu osób, mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - Olbrzymia walka i tu muszę powiedzieć, że tak naprawdę to jest zasługa państwa, to jest zasługa wszystkich osób, które głosowały na nasz projekt. Głosowały z jednej strony na koncepcję Serenady, wspaniałą koncepcję dla naszych milusińskich na oddziale, a z drugiej strony głosowali też na tę koncepcję realizowaną wspólnie z Serenadą przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.
Dyrektor Kończyło wyraził wdzięczność wszystkim zaangażowanym. Podkreślił, że głosowali nie tylko mieszkańcy powiatu i województwa opolskiego, lecz również osoby z innych województw i z zagranicy.
Dr Danuta Gmyrek, lekarz pediatra i ordynator Oddziału Klinicznego Pediatrii w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, podziękowała organizatorowi konkursu za to, że mimo bycia firmą niemedyczną, zainteresowała się losem pacjentów pediatrycznych. Zauważyła, że akcja jest wyjątkowa i budująca, ponieważ osoby niezwiązane z medycyną zrozumiały, jak ważne jest, by dzieci w szpitalu miały możliwość spędzenia czasu w sposób przyjemniejszy i mniej stresujący.
Podziękowała także pacjentom, ich rodzicom, mieszkańcom miasta i powiatu, a także wszystkim osobom spoza regionu, które głosowały na projekt. Wyraziła wdzięczność za ich zaangażowanie, zwracając uwagę, że rodzice przebywający z dziećmi w szpitalu również przyczynili się do sukcesu. Wyraziła też radość, że istnieją osoby, które troszczą się o zdrowie dzieci, szczególnie tych, które przechodzą przez trudny czas leczenia.
Napisz komentarz
Komentarze