I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała oraz Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Iwona Żurawska w swoich przemówieniach podziękowali podinsp. Magdalenie Pławiak-Wodzie za wieloletnią służbę, bardzo dobrą współpracę, a także za okazaną życzliwość, wsparcie oraz wzajemny szacunek.
Podinsp. Magdalena Pławiak-Woda rozpoczęła służbę w Policji w 2000 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. To właśnie z tą jednostką była związana przez kolejne 25 lat. Od 2002 roku pełniła funkcję asystenta w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, a jej zaangażowanie i pasja do służby szybko przyniosły kolejne sukcesy zawodowe. W 2005 roku ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.
W kolejnych latach dołączyła do Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Społecznych. Dzięki umiejętnościom kierowania zespołem, doświadczeniu oraz wszechstronnej wiedzy, w 2012 roku została mianowana na stanowisko eksperta w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Rzetelna praca i bogate doświadczenie zawodowe sprawiły, że w 2015 roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego, co było kolejnym dowodem na jej wybitne zdolności kierownicze i merytoryczne.
Po siedmiu latach, w marcu 2022 roku, została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Była pierwszą kobietą powołaną na to stanowisko w kędzierzyńsko-kozielskiej jednostce.
Podczas służby podinsp. Magdalena Pławiak-Woda była wielokrotnie wyróżniana. W 2023 roku została odznaczona brązową odznaką "Zasłużony Policjant".
Dzisiejsza uroczystość była również okazją do poinformowania, że z dniem 21 lutego 2025 roku Komendant Wojewódzki Policji w Opolu powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Jarosława Bąka oraz powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Dariuszowi Mazurkowi.
Napisz komentarz
Komentarze