Reklama
poniedziałek, 25 listopada 2024 16:01
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi Grecy i Włosi odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny oraz Opole. ZDJĘCIA

Bardzo aktywnie przebiega wizyta młodzieży z Grecji i Włoch w ramach projektu pn. Our future in one water drop Erasmus+. Goście przybyli do Polski na zaproszenie I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu, które jest koordynatorem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.
  • Źródło: I LO
Młodzi Grecy i Włosi odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny oraz Opole. ZDJĘCIA

Trzeciego dnia pobytu w naszym kraju - podczas wycieczki do Śląskiego Ogrodu Botanicznego - goście z krajów śródziemnomorskich oraz towarzyszące im gospodarze dowiedzieli się, na czym dokładnie polega praca hydrobiologa, jaki sprzęt potrzebny jest do poboru prób. Zresztą również sama młodzież pobierała próby biologiczne oraz próby wody, z którymi udała się do laboratorium. 

Oglądaliśmy najciekawsze gatunki bezkręgowców, które możemy spotkać w polskich wodach, dowiedzieliśmy się między innymi czy polskie małże produkują perły, po co chruściki budują domki oraz czy wszystkie pijawki piją krew. Uczestniczyliśmy w prostej analizie właściwości fizykochemicznych wody, a także sami próbowaliśmy oznaczyć zwierzęta z prób przyniesionych z pobliskiego zbiornika. Analiza uzyskanych wyników pozwoliła nam na ocenę jakości wody oraz bogactwa faunistycznego w badanym zbiorniku. Poznaliśmy rolę zbiorników na terenach uprzemysłowionych oraz sposoby ochrony organizmów wodnych - wynika z relacji w mediach społecznościowych.

 Po intensywnych pracach umysłowych przyszedł czas na grę terenową na świeżym powietrzu. 

Samodzielnie przemieszczaliśmy się po terenie ogrodu z mapami i misją do wykonania. Celem gry było dotarcie do wyznaczonych punktów i rozwiązanie przygotowanych zadań. Liczyła się spostrzegawczość, logiczne myślenie, umiejętność posługiwania się mapą i współpraca w drużynie - czytamy na facebookowym profilu I LO.  

Z kolei czwartego dnia gospodarze zorganizowali wycieczkę do stolicy naszego regionu. Gwoździem programu był udział w niezwykle interesującym wykładzie prof. Tomasza Ciesielczuka z Uniwersytetu Opolskiego zatytułowanym: „Glony jako zbawienie i przekleństwo ekosystemu”. 

Wykład uświadomił nam, że glony mogą mieć zarówno pozytywny, jak negatywny wpływ na jeziora i na życie organizmów wodnych, a niejednokrotnie również na człowieka. Spotkanie odbyło się w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Dzięki temu mieliśmy sposobność zwiedzenia tego niezwykłego miejsca i przybliżenia naszym gościom tradycji i kultury regionu opolskiego. Przeszliśmy się uliczkami Opola i zjedliśmy obiad tuż przy opolskiej Wenecji - czytamy w mediach społecznościowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarianTreść komentarza: No właśnie. Gdzie jest masło???Data dodania komentarza: 25.11.2024, 15:00Źródło komentarza: Policja wezwana do klienta, który nie zapłacił za reklamówkę. Sieć przeprasza i daje 10 zł na zakupyAutor komentarza: LLLTreść komentarza: Ale to nie są idiotki ze słuchawkami na uszach i smartfonem w lakierowanych pazurach...Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:09Źródło komentarza: Sowy na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Czytelnik apeluje o uwagę!Autor komentarza: wujek dobra radaTreść komentarza: niestety, tak to jest, warsiawce przeszkadza ich własny wschodni akcent jaki ma tam większość napływowych, a nie daj Bóg akcent zbliżony do Bercika...Data dodania komentarza: 25.11.2024, 12:22Źródło komentarza: Julia po emocjonującym występie odpadła z The Voice of Poland. Łzy i piękny list do mamyAutor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jakie sowy, ja tam widziałem drony i to nie były polskie drony bo takich mało kto produkuje chyba że lokalni hobbyści.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 12:19Źródło komentarza: Sowy na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Czytelnik apeluje o uwagę!Autor komentarza: MietekTreść komentarza: A mnie 50 lat uczyli, że wcześniej na tej ziemi nic nie było i dopiero my zza Buga i centralnej Polski przynieśliśmy tu kulturę wyższą, teatry, operę, literaturę piękną i muzykę. Dziwne to i podejrzane. Nie zasnę przez kilka nocy, chyba że, zwyczajem polskich ojców zakosztuję wyroby własne na recepcie pochodzącej z Grunwaldu.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 08:36Źródło komentarza: Co wspólnego z Pawłowiczkami ma musztarda sarepska? Poznajcie historię Braci Morawskich - HerrnhutówAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Julio!!! Przykro mi że odpadlaś z programu ale powiedzmy sobie szczerze że musisz pozbyć się tego ślasko-romskiego akcentu jeśli chcesz zaistnieć na polskiej scenie muzycznej.Mi się to podoba ale jestem Ślązakiem i o ile romskie festiwale będą dla ciebie nagrodą to szpaki czy mozile będą kręcić nosami.Szkoda😭😭😭Data dodania komentarza: 25.11.2024, 07:59Źródło komentarza: Julia po emocjonującym występie odpadła z The Voice of Poland. Łzy i piękny list do mamy
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 8°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna