Umowę o współpracy Chemika z Rakowem na zasadzie klubu filialnego, podpisano w Częstochowie 19 kwietnia. Klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowali: prezes zarządu Piotr Niewadzisz, członek zarządu Przemysław Węgier oraz koordynator grup certyfikowanych Szymon Jaremko, a po stronie Akademii Rakowa jej dyrektor Dariusz Grzegrzółka i trener Jacek Ciekot.
To kamień milowy w historii Chemika Kędzierzyn-Koźle oraz ogromny krok naprzód w naszym rozwoju. Ta umowa otwiera przed nami szerokie perspektywy współpracy, której celem jest rozwój naszej akademii piłkarskiej oraz wzmacnianie pozycji obu klubów na arenie krajowej. Pełni entuzjazmu i gotowi do ciężkiej pracy, wierzymy, że ta współpraca przyniesie liczne korzyści dla obu stron - uważa Piotr Niewadzisz, prezes TS Chemik.
Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę, m.in. w obszarach metodyki szkolenia czy organizacji pracy. Obejmuje również dostęp do staży trenerskich, udział w eventach organizowanych przez Akademię Rakowa, a także szeroki zakres szkoleń.
Projekt klubów filialnych Rakowa wystartował w roku 2018 i jest pomysłem autorskim byłego dyrektora Akademii Raków Marka Śledzia, który usystematyzowała warunki współpracy pomiędzy klubami.
"Ideą projektu jest pokazanie naszym partnerom pomysłu na szkolenie młodego zawodnika, przekonanie do wytrwania w odpowiednich standardach pracy tak, by w przyszłości osiągnąć sukces – wychować piłkarza przygotowanego nie tylko do współzawodnictwa na najwyższym poziomie, ale wychować człowieka przygotowanego do trudów życia" - czytamy na stronie klubu z Częstochowy.
W projekcie klubów filialnych uczestniczy ponad 30 klubów, a oprócz Chemika Kędzierzyna-Koźle są to m.in.: Unia Racibórz, Sparta Lubliniec, AK Ostrów Wielkopolski, Fortuna Głogówek, RAP Radomsko, Rozbark Bytom, Stal Gorzyce, AS Wesoła Warszawa czy Bronowice Lublin.
Napisz komentarz
Komentarze