Impreza, zorganizowana w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, została sfinansowana przez Samorząd Województwa Opolskiego. To pokłosie projektu pn. "Festynowo i sportowo- wydarzenia łączące pokolenia".
W trakcie festynu odbyły się liczne występy artystyczne, pokazy mażoretek, występ kabareciarza i pokaz iluzji. Była możliwość spotkania się z policjantami i strażakami.
W wydarzeniu uczestniczyła liczna grupa mieszkańców, ale także osób przyjezdnych.
- Udało się zrealizować wszystkie zaplanowane punkty programu. A nawet więcej, ponieważ dołączono jeszcze zbiórkę funduszy dla Amelki z Pociękarbu. Zrobiliśmy 164 paczki z darów mieszkańców i firm. Były też nagrody specjalne, jak na przykład rower - mówi sołtys Długomiłowic, Barbara Franica.
Na rzecz Amelki, która cierpi na genetyczną, rzadką i nieuleczalną chorobę - zespół Retta, udało się zebrać 4548 zł.
Podczas festynu przeprowadzono także turniej sołectw. Nie zabrakło dmuchańców. Zwiedzano wioskę średniowieczną, bawiono się z animatorem i alpakami. Wielkim powodzeniem cieszyły się też pokazy tańca z ogniem.
W wydarzeniu wziął udział radny województwa opolskiego Robert Węgrzyn. Nie mogło zabraknąć wójta gminy Reńska Wieś, Tomasza Kandziory. Wręczył on sterniczce Długomiłowic dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie sołtysów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przeprowadzono go w ramach przedsięwzięcia pn. "Mistrzowie Agro 2023". Zwycięzców honorowano na "Opolagrze" w Kamieniu Śląskim w tym samym czasie, w którym odbywał się festyn w Długomiłowicach.
- Dziękuję mieszkańcom za docenienie moich starań jako sołtysa i mobilizację w ostatnim dniu głosowania - mówi Barbara Franica.
Duże zainteresowanie "Festynem łączącym pokolenia" dowodzi, że takie inicjatywy są potrzebne i przyczyniają się do budowania silniejszej więzi społeczności lokalnej.
Napisz komentarz
Komentarze