Reklama
wtorek, 5 listopada 2024 01:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Łukasiewicz - ICSO "Blachownia" na targach Politechniki Śląskiej

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" z Kędzierzyna-Koźla, reprezentowana była na 29 Inżynierskich Targach Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
  • Źródło: Łukasiewicz - ICSO „Blachownia"
Łukasiewicz - ICSO "Blachownia" na targach Politechniki Śląskiej

Kędzierzyński instytut miał okazję zaprezentować jednostkę jako wartościowego pracodawcę, który oferuje pakiet możliwości rozwoju ścieżki kariery młodym, kreatywnym absolwentom uczelni. 

Przypomnijmy Łukasiewicz - ICSO „Blachownia” jest jednostką badawczą sektora chemii organicznej. Od 1952 r. jest on sprawdzonym partnerem krajowych i zagranicznych kontrahentów w zakresie opracowywania, wdrażania i doskonalenia technologii chemicznych, produkcji oraz sprzedaży produktów branżowych. Prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych. Wdraża wyniki badań do praktyki przemysłowej oraz wykonuje badania i analizy chemiczne. Potwierdzeniem kompetencji Instytutu są liczne publikacje, patenty i wdrożenia, a także posiadany Certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej nr 29/2021/DPL.

Osiągnięcia Instytutu (stan na 31.12.2022 r.) to: 895 technologii wdrożonych do przemysłu; 1730 uzyskanych patentów (w tym 59 za granicą); 2199 prac opublikowanych w kraju i za granicą; 1945 zaprezentowanych referatów, komunikatów i posterów; 14 zawartych kontraktów na sprzedaż technologii za granicę.

Instytut dysponuje nowoczesną aparaturą pomiarowo-badawczą, co pozwala mu kompleksowo świadczyć usługi: badawcze, analityczne, doradcze i projektowe oraz wykonywać usługi z zakresu informacji naukowo-technicznej.

Tematyka badawcza tejże jednostki obejmuje prowadzenie badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych dotyczących procesów chemicznych, w szczególności w zakresie: syntezy i technologii organicznej; żywic fenolowych, akrylowych, epoksydowych, poliwęglanów i innych oraz modyfikowaniu właściwości żywic; rozdziału gazów, procesów wodorowych i ciśnieniowych; technologii przetwarzania surowców odnawialnych;  procesów petro- i karbochemicznych; katalizy homo- i heterogennej;  chemii i technologii polimerów i tworzyw sztucznych oraz ich modyfikacji i przetwórstwa; środków powierzchniowo-czynnych i chemii gospodarczej; środków pomocniczych dla różnych gałęzi przemysłu; analizy chemicznej; fizykochemii; inżynierii chemicznej; ochrony środowiska i utylizacji odpadów.

Łukasiewicz - ICSO „Blachownia" współpracuje z organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Współdziała w konsorcjach naukowo-przemysłowych, w sieciach naukowych i platformach technologicznych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jestem za pojazdami elektrycznymi. Kumpel jest operatorem farm fotowoltaicznych i każą mu na weekend wyłączać fotowoltaikę by elektrownie węglowe działały, a można by wtedy ładować te autobusy. Ale do brzegu: autobusy elektryczne TAK ale POLSKIE, dlaczego Solaris ( no dobra już hiszpański ale w całości klepany w Polsce) nie wygrywa, chyba nie lubi Kędzierzyna. MAN miał kiedyś zakłady w Polsce ale też słabo, przeniósł się z Poznania do Starachowic ale tam robią jedynie konstrukcje... a reszta u Niemca... Jak Polska ma być bogata jeśli w Polsce robi ramę autobusu, a całe wnętrze w Niemczech, na koniec € z dotacji KPO trafia do Niemiec, a my na to pracujemy. Polacy, wiecie, że jestem sympatykiem Niemiec, ale czy wy się na to godzicie?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:57Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Kurek jeszcze zagra? Tak pytam...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:44Źródło komentarza: Oddaj krew i wejdź za darmo na mecz ZAKSY z Jastrzębskim WęglemAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co wy promujecie ?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:53Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: NIE dla elektryków ! Nawet bogatsza jednostka komunikacji miejskiej MZA W-wa nie kupuje aż tyle elektryków tylko wciąż pojazdy z silnikiem spalinowym. To jest spisek UE przeciw Polsce.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:52Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: MatiTreść komentarza: My z sąsiadem Leszkiem, też mamy wspólne usługi i zakupy i dyrektora nie mamy.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:25Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług WspólnychAutor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna