Pierwsze skojarzenie z pracą sezonową? Wakacje! Długa letnia przerwa od nauki to doskonały moment na podjęcie pracy tymczasowej przez uczniów i studentów. Nie oznacza to jednak, że poza okresem wakacyjnym nic w tej branży się nie dzieje! Ciekawe oferty pracy sezonowej znajdziesz również zimną.
Szukasz pracy sezonowej i jesteś gotów ją podjąć od zaraz? Planujesz zarobkowy wyjazd w okresie zimowym ? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek! Sprawdź, jak i gdzie szukać pracy za granicą w zimie.
Zalety pracy sezonowej zimą
Praca sezonowa zimą jest mniej popularna od dorywczych prac wykonywanych latem. Dodatkowo może wymagać realizowania zadań w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Plusem tej sytuacji są najczęściej wyższe stawki godzinowe dla pracowników sezonowych zimą, a to oznacza, że w krótszym czasie możesz zarobić więcej pieniędzy.
Ponadto niższy niż latem ruch w interesie sprawia, że najczęściej możesz wybierać spośród większej liczby ofert skrojonych na miarę Twoich potrzeb. I to bez obaw, że te lepiej płatne szybko rozejdą się wśród licznej konkurencji.
Warto również wspomnieć, że jeśli uczciwie przepracujesz okres zimowy – będziesz mógł/a pozwolić sobie na więcej wolnego podczas wakacji. To doskonała opcja dla tych, którzy nie przepadają za zimą, a ze sportów zimowych najbardziej lubią długodystansowe leżenie pod kocem.
Jak przygotować się do pracy sezonowej zimą?
Tutaj wszystko zależy od rodzaju pracy, której się podejmiesz, oraz szczegółów konkretnej oferty.
Wybrane prace sezonowe w okresie zimowym mogą polegać na realizacji zadań na zewnątrz, na przykład w ramach odśnieżania chodników, dróg i dachów. Będzie to oznaczało konieczność zaopatrzenia się w ciepłe ubrania, gwarantujące efektywną termoregulację.
Pracodawca może zobowiązać Cię do samodzielnego wyposażenia się w odpowiedni strój lub zapewnić Ci zewnętrzne części roboczego stroju, a także wypłacić stosowny ekwiwalent.
Jeśli praca w okresie zimowym za granicą będzie wymagała specjalistycznych umiejętności i dodatkowych uprawnień – koniecznie zadbaj o zgromadzenie dokumentów poświadczających Twoje kwalifikacje. Zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem, na przykład… już teraz!
Zaświadczenia będą niezbędne m.in. do obsługi zaawansowanych maszyn i urządzeń (np. wózków widłowych, odśnieżarek itp.), ale również jeśli chcesz pracować jako instruktor/ka narciarstwa czy opiekun/ka lub animator/ka w hotelu.
Ponadto praca na ferie zimowe będzie wymagała standardowych przygotowań: zgromadzenia dokumentów osobistych uprawniających do wyjazdu za granicę, zaplanowania zakwaterowania, ubezpieczenia itd.
W jakich sektorach można znaleźć zatrudnienie?
Praca w zimie za granicą może dotyczyć wszystkich branż. Oprócz wspomnianych wyżej prac związanych typowo z zimą (odśnieżanie, nauka jazdy na nartach) – zatrudnienie znajdziesz w magazynach, na taśmach produkcyjnych czy w logistyce.
Budowlanka? Ofert z tej branży zimą będzie mniej, ale przy odrobinie szczęścia (i determinacji!) znajdziesz zatrudnienie w tzw. wykończeniówce, np. jako malarz, tynkarz czy fliziarz.
Pamiętaj, że oferty pracy mogą się różnić w zależności od kraju, do którego się wybierasz. Królestwo Niderlandów, słynące ze swojej miłości do kwiatów, to szeroki wybór ofert pracy w szklarniach. I tak! Prace z kwiatami prowadzone są również zimą!
Kto może pomóc w znalezieniu pracy sezonowej?
Praca sezonowa powinna być dla Ciebie bezpieczna pod każdym względem. Dlatego najlepszym pomysłem na znalezienie pewnego i dobrze płatnego zatrudnienia na ferie zimowe jest skorzystanie z usług sprawdzonej agencji pośrednictwa pracy.
Celujesz w Holandię? Agencja pracy sezonowej Duijndam International działa na tym rynku od 20 lat! W tym czasie z sukcesem zarekomendowała do pracy sezonowej zweryfikowanym pracodawcom tysiące pracowników z Polski!
Zajrzyj na stronę agencji, sprawdź aktualne oferty i wybierz tę, która idealnie wpisuje się w Twoje oczekiwania! Otrzymasz pełne wsparcie doświadczonych specjalistów HR, którzy wesprą Cię na każdym etapie podejmowania zatrudnienia na sezon zimowy za granicą.
Napisz komentarz
Komentarze