Cieszyły oko stroje w bawarskim klimacie, w jakich na imprezę przybyła większość spośród ponad stu uczestników. Tańce, zabawa z zespołem Kampa's przy polskich, śląskich i niemieckich szlagierach, konkursy, coś na ząb.
Dożynki chmielowe to nie jedyna atrakcja, z jaką do mieszkańców wychodzi placówka. Jeszcze we wrześniu zorganizowała ona spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą na temat tożsamości kulturowej, zatytułowane "Kajś... czyli opowieść o Górnym Śląsku". Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Zaczytane Opolskie", którego koordynatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu.
- Wśród mieszkańców jest coraz większe zainteresowanie korzystaniem z oferty pozaszkolnych zajęć proponowanych przez naszą placówkę - zwraca uwagę Mariusz Adam, dyrektor GOK-u w Cisku.
W poniedziałki spotykają się członkowie sekcji tanecznej "Figle" oraz Gminnej Orkiestry Dętej. Mażoretki z RYTM IV Cisek szlifują formę w środy. Z kolei w piątki odbywają się zajęcia sekcji wokalnej "Cecylia". W ramach ogniska artystycznego młodzi mogą brać udział w zajęciach indywidualnych z nauki wokalu, a także gry na instrumentach dętych i klawiszowych.
Przed mieszkańcami Ciska i okolic tradycyjne obchody Dnia św. Marcina. Głównym organizatorem wydarzenia z 11 listopada (początek o godz. 16.00) będzie Mniejszość Niemiecka (DFK) w Cisku. Obchody rozpoczną się nabożeństwem ku czci św. Marcina w kościele parafialnym w Cisku uwieńczonym występami dzieci z ciseckiego przedszkola oraz szkół podstawowych w Landzmierzu i Cisku.
Po nabożeństwie przy dźwiękach Parafialnej Orkiestry Dętej w Cisku odbędzie się przemarsz ulicami sołectwa, prowadzony, rzecz jasna, przez odtwórcę roli św. Marcina na koniu. Zwyczajowo przemarsz zakończy się wspólną biesiadą przy ognisku na placu przy budynku GOK-u.
Z kolei na 15 stycznia 2023 r. zaplanowano koncert noworoczny w wykonaniu członków sekcji działających przy placówce.
Napisz komentarz
Komentarze