O tym, że pasieka to jeden ze sztandarowych projektów w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu, mówił Bogdan Tomaszek, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK Kędzierzyn-Koźle.
- W ramach tej społecznej odpowiedzialności biznesu chcemy podejmować różne inicjatywy i projekty. Jednym z nich jest właśnie rozpoczęcie hodowli pszczół na naszych terenach - powiedział Bogdan Tomaszek. - Znajdujemy się w terenie związanym z wypływem z zakładów azotowych oczyszczonych, uzdatnionych ścieków. Nie brak tu ptactwa, w tym łabędzi. Pszczoły mają to uzupełniać. W tej okolicy rośnie dużo roślin miododajnych. W związku z tym jest możliwość, aby połączyć przyjemne z pożytecznym - dodał.
Jednym z elementów projektu z 7 października były warsztaty dla dzieci. To właśnie element edukacyjny jest tą składową, którą - jak ma nadzieję realizator projektu - uda się w naszym mieście jak najszerzej rozpropagować.
- Warto, by młodzież i starsi zaopiekowali się pszczołami, gdyż w mojej ocenie mamy na naszym terenie za mało pszczół. Z ekologią bądźmy za pan brat - zaapelował Bogdan Tomaszek.
Jeden ul może być zamieszkany przez około 80 tysięcy pszczół. Na początek w pasiece funkcjonować będą trzy ule. Jednak docelowo, w zależności od możliwości pozyskiwania miodu, nektaru czy pyłku pszczelego, będzie ona powiększana.
Opiekunem tego miejsca jest Pasieka Gucio Niezdrowice. Jak udało się dowiedzieć, w tym sezonie z pasieki udało się już uzyskać 80 słoiczków miodu. Ponadto wosk pszczeli i inne produkty pszczelarskie.
Napisz komentarz
Komentarze