Reklama
wtorek, 5 listopada 2024 01:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zielnik i stacje naprawy rowerów powstaną w ramach akcji Grupy Azoty

Znamy już zwycięskie projekty pierwszej edycji akcji pn. „Wolontariat pracowniczy Grupy Azoty”, która nawiązuje do strategicznego projektu korporacyjnego „Zielone Azoty”.
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK
Zielnik i stacje naprawy rowerów powstaną w ramach akcji Grupy Azoty

Kapituła programu wybrała dziesięć  propozycji, które będą realizowane od sierpnia do października br. w całej Polsce. Wśród zwycięskich zgłoszeń znalazły się projekty dotyczące m.in. promocji ekologicznych środków transportu, realizacji ogrodów sensorycznych, czy montażu budek lęgowych. Każdy z laureatów otrzyma do dyspozycji kwotę 6000 zł na realizację swojego pomysłu.

Grupa Azoty aktywnie uczestniczy w inicjatywach społecznych i działa na rzecz redukcji wpływu na środowisko i klimat. Potwierdzeniem znaczenia odpowiedzialności środowiskowej i społecznej jest projekt „Zielone Azoty”, szczegółowo opisany w strategii spółki do 2030 roku.

Wszystkie projekty zgłoszone do Wolontariatu Pracowniczego wpisywały się w główne założenia „Zielonych Azotów”, czyli m.in. troskę o klimat, środowisko, ale również najbliższe otoczenie zakładów, w których funkcjonują spółki Grupy Azoty. Swoje projekty do pierwszej edycji programu pracownicy mogli zgłaszać do 30 czerwca. Ostatni etap wdrażania zwycięskich pomysłów zaplanowany jest na październik br. Łącznie we wszystkich zwycięskich projektach zaangażowanych będzie ponad 80 wolontariuszy z całej Polski, zatrudnionych w spółkach Grupy Azoty oraz ich rodziny, sąsiedzi i przyjaciele.

W Grupie Azoty kwestie związane z ochroną środowiska i klimatu należą do najważniejszych. Konsekwentnie i skutecznie ograniczamy wpływ na środowisko naturalne poprzez ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i dekarbonizację procesów produkcyjnych. Pracownicy Grupy Azoty aktywnie angażują się w nowe projekty, które wpisują się w cele zrównoważonego, bezpiecznego dla środowiska rozwoju. To pierwsza edycja wolontariatu pracowniczego, jednak obserwując zaangażowanie i pomysłowość naszych pracowników jestem pewien, że będziemy realizować kolejne edycje tego programu – powiedział Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty SA.

Zwycięskie pomysły pierwszej edycji „Wolontariatu pracowniczego Grupy Azoty”

  1. W Wierzchosławicach powstanie mini ogród sensoryczny dla podopiecznych Stowarzyszenia „Prometeusz”. Tamtejsze dzieci z niepełnosprawnością intelektualną będą mogły nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale także dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać otaczającą roślinność.
  2. Również przy przedszkolu w Zbylitowskiej Górze powstanie ogród sensoryczny – przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych mieszkańców wsi.
  3. W Puławach z kolei będziemy mogli już wkrótce podziwiać rozmaite drzewa i krzewy oraz inne nasadzenia wokół zabytkowej Willi Samotni.
  4. W gminie Police na terenie trzech szkół i trzech przedszkoli zawisną budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla trzmieli, razem blisko sto miejsc przyjaznych najmniejszym zwierzętom.
  5. W przedszkolu nr 5 w gminie Police powstanie ogród warzywny z pojemnikiem na deszczówkę, a obok będą zamontowane stojaki na rowery.
  6. W Policach 4 września ruszy rajd, nawiązujący do flagowej inwestycji Grupy Azoty Polimery Police, czyli „Polimery na Rowery”. Pracownicy i ich przyjaciele będą mieli do pokonania 50 km, aby dotrzeć do ośrodka edukacji w Zalesiu, gdzie odbędą się warsztaty ekologiczne i zabawy dla dzieci.
  7. W gminie Bierawa powstanie zielnik dla mieszkańców. Opiekować się nim będą seniorzy, a dla dzieci z miejscowej szkoły będą organizowane ciekawe zajęcia w plenerze, np. naukę zbierania ziół.
  8. Kolejny projekt realizowany w Bierawie to montaż stacji naprawczej dla rowerów oraz rajd dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.
  9. W Dziergowicach również powstanie ogólnodostępna stacja do naprawy rowerów.
  10. Kolejną inwencją kolarską jest ustawienie wiaty rowerowej przed szkołą muzyczną w Tarnowie, a także promocja jazdy na jednośladzie wśród uczniów, a do tego organizacja ekologicznego dnia rowerowego pod nazwą „Muzyczne rowery”.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jestem za pojazdami elektrycznymi. Kumpel jest operatorem farm fotowoltaicznych i każą mu na weekend wyłączać fotowoltaikę by elektrownie węglowe działały, a można by wtedy ładować te autobusy. Ale do brzegu: autobusy elektryczne TAK ale POLSKIE, dlaczego Solaris ( no dobra już hiszpański ale w całości klepany w Polsce) nie wygrywa, chyba nie lubi Kędzierzyna. MAN miał kiedyś zakłady w Polsce ale też słabo, przeniósł się z Poznania do Starachowic ale tam robią jedynie konstrukcje... a reszta u Niemca... Jak Polska ma być bogata jeśli w Polsce robi ramę autobusu, a całe wnętrze w Niemczech, na koniec € z dotacji KPO trafia do Niemiec, a my na to pracujemy. Polacy, wiecie, że jestem sympatykiem Niemiec, ale czy wy się na to godzicie?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:57Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Kurek jeszcze zagra? Tak pytam...Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:44Źródło komentarza: Oddaj krew i wejdź za darmo na mecz ZAKSY z Jastrzębskim WęglemAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co wy promujecie ?Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:53Źródło komentarza: Julia Konik-Rańda: romskie serce i muzyczna pasja w "The Voice of Poland"Autor komentarza: Cała PrawdaTreść komentarza: NIE dla elektryków ! Nawet bogatsza jednostka komunikacji miejskiej MZA W-wa nie kupuje aż tyle elektryków tylko wciąż pojazdy z silnikiem spalinowym. To jest spisek UE przeciw Polsce.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 21:52Źródło komentarza: Urząd Miasta chce poznać zdanie mieszkańców na temat autobusów zeroemisyjnych w Kędzierzynie-KoźluAutor komentarza: MatiTreść komentarza: My z sąsiadem Leszkiem, też mamy wspólne usługi i zakupy i dyrektora nie mamy.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:25Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług WspólnychAutor komentarza: Ruchu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Z kim skoligacony? Ja Riczi chciałbym wiedzieć, by mieć pewność, że nie zachodzi podejrzenie o nepotyzm. My w PiS zawsze się tym brzydzimy, zawsze negujemy takie praktyki.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:32Źródło komentarza: Mariusz Wiśniewski nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Usług Wspólnych
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama