Reklama
piątek, 18 kwietnia 2025 18:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedyś tak się gasiło pożary. Zawody sikawek konnych w Maciowakrzu. ZDJĘCIA

Reklama
Choć przewoźne sikawki ręczne mają obecnie znaczenie jedynie historyczne, do dziś popularne są zawody, w których te wiekowe urządzenia dostają drugie życie. Przykładem gminne zawody sikawek konnych, jakie rozegrano w Maciowakrzu.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Kiedyś tak się gasiło pożary. Zawody sikawek konnych w Maciowakrzu. ZDJĘCIA

Autor: OSP Ostrożnica

W zmaganiach brało udział 18 drużyn, w tym 7 kobiecych. Każdy zespół musiał jak najszybciej pokonać tor sprawnościowy, wtłoczyć wodę ze zbiornika do węża, ręcznie podnosząc drewniane ramiona poruszające jednoramienną dźwignię, i uzyskanym strumieniem wody strącić pachołki.

Reklama

W kategorii kobiecej najlepiej z tymi zadaniami poradziły sobie druhny z OSP Radoszowy. Na drugim miejscu uplasowało się OSP Maciowakrze, a na trzecim OSP Ostrożnica. Dalsze miejsca zajęły jednostki z: Ucieszkowa, Gościęcina, Trawników i Grudyni Wielkiej.

Wśród drużyn męskich dwie czołowe lokaty wywalczyły teamy z OSP Ostrożnica. Trzecie miejsce dla jednostki z Radoszów. Na dalszych miejscach znalazły się OSP z: Grudyni Wielkiej, Borzysławic, Naczęsławic, Ucieszkowa, Maciowakrza, Gościęcina, Trawników oraz Kózek.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FakeTreść komentarza: Oszustwo- InBox zakupuony za 70 InCoinów nie otwiera się!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:41Źródło komentarza: InBoxy – czym są? Otwórz niespodziankę i zgarnij wyjątkowe nagrody w loterii InPost!Autor komentarza: MirosławTreść komentarza: A dlaczego mają być opóźnione, jak ma być mniejszy ruch?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:57Źródło komentarza: Utrudnienia w ruchu na ulicy Wyspiańskiego będą dopiero po świętachAutor komentarza: riaTreść komentarza: Nie zdążyli opublikować, bo poszli na kebaba i teraz siedzą w WCData dodania komentarza: 18.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Dlaczego nie skontrolowano wszystkich kebabowni w Kędzierzynie-Koźlu? WIJHARS wyjaśnia R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Szkoda, że to nie jest oficjalnie podane, kogo skontrolowano i jaki wynik, a co do poprawy. KROPKA. WIJHARS jest utrzymywany z podatków PRACUJĄCYCH Polaków, a wy chyba chcecie wiedzieć na co idą wasze pieniądze? A tak nikt nic nie wie, a ścinku w suchym placku są podawane w czarnej rękawiczce dalej... Czarna rękawiczka jest NAJLEPSZA !!!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 12:01Źródło komentarza: Dlaczego nie skontrolowano wszystkich kebabowni w Kędzierzynie-Koźlu? WIJHARS wyjaśniaAutor komentarza: Cieć bramowyTreść komentarza: Jaki jest efekt ekonomiczny tych wielomilionowych inwestycji? Napiszcie proszę czy wszystkie działają, i dlaczego nie?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:38Źródło komentarza: W Grupie Azoty Kędzierzyn zakończono realizację Nowej Koncepcji EnergetycznejAutor komentarza: SjTreść komentarza: Takie zdarzenie powinno być na żywo nie za 2dni spóźnienia . To samo Pisał by pan jak była powódź wiesz że się dyktafon kamerę i na żywo takie sprawy. Tak krótkofalowiec 24 na dobę słucham straż pożarną nawet w terenie i spacerze.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 09:58Źródło komentarza: Nocne pożary na Żabieńcu i w Kłodnicy. Prawdopodobnie ktoś celowo podłożył ogień
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna