Czy szafa chłodnicza i lodówka to jest to samo?
Szafy chłodnicze posiadają dwa warianty, wyłącznie z funkcją mrożenia, jak i z funkcją mrożenia i chłodzenia. Ponadto oferują dużo miejsca do przechowywania produktów. Ich zakres chłodzenia to od 0 do 15 stopni C, a mrożenia od -14 do -28 stopni C. Szafy chłodnicze mogą być z tradycyjnymi drzwiami, jak i przeszklonymi. Szafa chłodnicza przeszklona umożliwia wyszukanie interesującego produktu bez konieczności otwierania drzwi.
Zwykłe lodówki mają o wiele mniejszy zakres chłodzenia i mrożenia. Chłodzą w zakresie od 2 do 8 stopni C, a mrożą od -6 do -26 stopni C. Zwykłe lodówki posiadają mniej miejsca na przechowywanie, nie mają specjalnych komór, rzadko są przeszklone. Szafy chłodnicze posiadają więcej miejsca do przechowywania oraz zapewniają efektywność chłodzenia.
Szafy chłodnicze przeszklone – zastosowanie
Szafy chłodnicze przeszklone to niezbędne wyposażenie lokali gastronomicznych, restauracji oraz podstawowe wyposażenie branży medycznej, np. apteki, laboratoria czy szpitala: medme.pl/artykuly/urzadzenia-chlodnicze-dla-branzy-medycznej. Swoje zastosowanie znajdują także w sklepach, kwiaciarniach i szeregu innych branż. W aptekach istotne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury leków, zastrzyków czy suplementów. Wymagania, jakie musi spełniać szafa chłodnicza do przechowywania leków, określone jest przez Ministra Zdrowia.
Szafa chłodnicza przeszklona sprawia, że od razu widzimy interesujące nas produkty, co przekłada się na czas jej otwarcia. Nie musi lokalizować leków czy produktów spożywczych po otwarciu, dzięki czemu nie ryzykujemy utraty temperatury. Szafy tego typu sprawdzą się w innych branżach, ale to w branży medycznej muszą spełniać specjalne wymagania. W większych aptekach czy szpitalach niezbędne będą szafy dwudrzwiowe.
Przeszklone szafy chłodnicze do produktów spożywczych
Szafy chłodnicze z przeszkleniem to niezbędne wyposażenie gastronomii, posiadają dynamiczne chłodzenie, a ich obudowa jest ze stali nierdzewnej. Ich funkcja nie ogranicza się tylko do przechowywania i chłodzenia żywności, ale także do ich eksponowania w miejscach sprzedaży: planowaniewesela.pl/artykuly/szafa-chlodnicza-poprawne-przechowywanie-zywnosci-w-lokalu-gastronomicznym. Dzięki dobrej jakości szafom eksponowane produkty w sklepie takie jak owoce, warzywa, czy gotowe dania, będą wyglądać elegancko. Klienci bez otwierania drzwi sprawdzą interesujący ich produkt.
[obraz_1]
Szafa chłodnicza dla branży medycznej
Medyczne urządzenia chłodnicze zapewniają warunki odpowiednie do przechowywania medykamentów w aptekach, szpitalach, przychodniach czy np. próbek krwi laboratoriach. Wg Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia z dnia 30 września 2002 roku apteki muszą spełniać odpowiednie wymagania: i-apteka.pl/Szafa-chlodnicza-do-apteki. Dotyczy to także urządzeń. Ponadto na rynku znajdziemy szafy chłodnicze, które posiadają podświetlenie i obrotowe półki.
Jak dobrać szafę chłodniczą?
W szafach chłodniczych mamy do wyboru dwa układy chłodzenia. Pierwszy to chłodzenie statyczne, które montowane jest w tańszych modelach szaf. W komorze nie zachodzi cyrkulacja powietrza, a naturalna konwekcja — temperatura w górnych partiach chłodziarki jest wyższa, a na dole niższa. Takie chłodzenie możemy nazwać grawitacyjnym. Wydajniejszym rozwiązaniem są szafy z chłodzeniem dynamicznym, czyli wymuszonym. Utrzymują one stabilną temperaturę w całej komorze, nawet jeśli często otwieramy drzwi. Zachęcamy do wyboru wysokiej jakości szafy chłodniczej: gastroprodukt.pl/szafy-chlodnicze, w naszej ofercie szeroki wachlarz produktów, który pozwala na dostosowanie urządzenia do najbardziej wymagających potrzeb.
Ważne są również wymiary szafy chłodzącej. Przed kupnem należy sprawdzić jakich wymiarów i pojemności będziemy potrzebować. Na rynku dostępne są małe urządzenia podblatowe, jak i wielkogabarytowe mieszczące nawet powyżej 1000 l. Sprawdźmy zatem wymiary zewnętrzne, wewnętrzne, pojemność brutto i netto. Przy wyborze szafy chłodzącej warto zwrócić uwagę np. na materiał wykonania, poziom szumu, klasę energetyczną i klimatyczną, na system no frost i odparowywania skroplin. Jeśli interesuje cię charakterystyka szaf chłodzących, czytaj więcej, jak wybrać idealną chłodziarkę.
Gdzie używane są szafy chłodnicze?
Szafa chłodząca sprawdzi się w wielu branżach, w kuchniach lokali gastronomicznych, w restauracjach, w sklepach spożywczych, w magazynach, w aptekach, w przychodniach i szpitalach, w laboratoriach. Jest to idealne rozwiązanie dla sklepu lub cukierni, które chcą eksponować swoje wypieki w postaci ciast, babeczek czy tortów. Zastosowanie znajdą w branżach kosmetycznych do przechowywania maseczek, kremów itp. Szafy chłodnicze znajdziemy także w branży lotniczej w samolotach, w których przechowywane jest jedzenie dla klientów.
Napisz komentarz
Komentarze