Reklama
poniedziałek, 23 grudnia 2024 07:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To już jedenasta edycja konkursu „Chemiczna Głowa” w Sławięcicach

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach młodzi ludzie zmagali się z różnymi zadaniami i przekonywali, że chemia potrafi być piękna i fascynująca. To już jedenasta edycja konkursu „Chemiczna Głowa”, w którym udział wzięło ponad 90 uczniów z 15 szkół podstawowych województwa opolskiego. Patronem wydarzenia jest Grupa Azoty ZAK.
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Uczestnicy jedenastej edycji konkursu w Zespole Szkół nr 3

- Szkoła przez lata wykształciła wielu świetnych chemików z południa Polski. Warto więc wybrać miejsce z tradycjami i znakomitym zapleczem do nauki, dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku zjawiło się tyle drużyn - podkreślił dyrektor ZS nr 3 Adam Kania, który powitał gości oraz uczniów.

W Sławięcicach zjawiły się trzyosobowe zespoły z Nysy, Zawadzkiego, Jemielnicy i oczywiście Kędzierzyna-Koźla. Rywalizację otworzył wicestarosta powiatu Józef Gisman.

- Wiem, że biorąc udział w tego typu olimpiadach czy konkursach, można się dobrze zahartować przed prawdziwym egzaminem i takiego zahartowania i wspaniałej rywalizacji, z której wyniesiecie jak najwięcej, wam życzę. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali konkurs - nauczycielom oraz dyrektorowi. Wszystkiego dobrego podczas zadań i mam nadzieję, że wyjedziecie z Kędzierzyna-Koźla bogatsi nie tylko o wiedzę, ale również oswoicie się z naszą szkołą i poczujecie jej klimat - mówił Józef Gisman.

Z ramienia Grupy Azoty ZAK, która jest patronem wydarzenia od początku jego organizacji, konkurs otworzył członek zarządu firmy prof. Bolesław Goranczewski.

- Kędzierzyn-Koźle jest nadal miastem chemików. Chemia ma też charakter poznawczy, pomaga w rozumieniu świata, nas samych i naszego otoczenia. Warto ją poznawać i rozwijać swoją wiedzę. Tu bardzo duży ukłon w kierunku nauczycieli, bo organizowanie tego typu imprez ma za zadanie rozwijanie pasji i zainteresowania chemią, co może przełożyć się na wasze życie i kariery zawodowe - mówił członek zarządu Grupy Azoty ZAK. - Konkurs jest doskonałym dowodem na to, jak ciekawa i przyszłościowa jest dziedzina chemii. Prawie stu uczniów i uczennic szkół podstawowych stawiło się tu dziś, by po części teoretycznej sprawdzić się w konkurencjach praktycznych, w laboratorium. To pokazuje, że chemia wciąż przyciąga i fascynuje młodych ludzi, co oczywiście stanowi dobry prognostyk dla Grupy Azoty - dodał Bolesław Goranczewski.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: anty onucaTreść komentarza: W Wołgogradzie też mają podobne pomysły.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 20:27Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywyAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: A może czasem lepiej nie informować o robieniu tak wiele dla tak niewielu...Data dodania komentarza: 22.12.2024, 17:14Źródło komentarza: Na os. Zachód dobiega końca przebudowa ulicy Jasińskiego. ZDJĘCIAAutor komentarza: Wysoki brunetTreść komentarza: Jaszcze nic tutaj nie pokazał...Data dodania komentarza: 22.12.2024, 17:12Źródło komentarza: Bartosz Kurek zapowiedział odejście z ZAKSY po sezonie 2024/2025!Autor komentarza: z KoźlaTreść komentarza: Pomiędzy Zamkową a parkiem jest po deszczu bajoro, w słońcu kurz. Kilkanaście metrów. To droga "skrótowa" z Piastowskiej do Kraszewskiego, szczególna autostrada do budowlanki. Ludzie też chodzą, ale widocznie tacy nieważniData dodania komentarza: 22.12.2024, 14:50Źródło komentarza: Na os. Zachód dobiega końca przebudowa ulicy Jasińskiego. ZDJĘCIAAutor komentarza: dulcobisTreść komentarza: A nie można by zrobić hasła Zakochuj się? Takie permanentne bardziej.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 14:44Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywyAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: - Powiedz mi, po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.Data dodania komentarza: 22.12.2024, 13:00Źródło komentarza: Potężny podświetlany kaseton z hasłem "ZAKOCHAJ SIĘ W KK" stanie obok lokomotywy
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna