W przypadku potwierdzenia zakażenia koronawirusem uczniowie i nauczyciele przechodzą na pracę zdalną i objęci są kwarantanną, albo też nadzorem epidemiologicznym.
Sprawdziliśmy jak obecnie sytuacja epidemiologiczna przekłada się na funkcjonowanie placówek oświatowych i wychowawczych w naszym mieście.
We wtorek 7 grudnia na kwarantannie przebywało 38 dzieci z przedszkoli (co stanowi 2,1 % wszystkich przedszkolaków w Kędzierzynie-Koźlu) oraz 657 uczniów szkół podstawowych. czyli 17 % spośród wszystkich dzieci uczących się w miejskich podstawówkach (a jest ich 3852).
- Zatem stan procentowy kwarantanny nie jest aż taki duży - mówił podczas wtorkowej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RM zastępca prezydenta Kędzierzyna-Koźla, Wojciech Jagiełło.
W jego opinii nie zmienia to jednak faktu, że wielu rodziców ma coraz większy problem, gdy trzeba łączyć obowiązki służbowe z opieką nad dziećmi przebywającymi na kwarantannie.
Dziś (8 grudnia) statystyki te wyglądają już nieco inaczej. Z informacji przekazanych „Lokalnej” przez kierownik wydziału oświaty i wychowania urzędu miasta Bożenę Jankowską wynika, że jeżeli chodzi o szkoły podstawowe to na 8 grudnia na kwarantannie przebywa 696, co jest równoznaczne z nauczaniem zdalnym. Mówimy w tym przypadku o 18 % spośród wszystkich uczniów. Jeżeli chodzi o przedszkola to na kwarantannie przebywa 46 dzieci (2,5 %).
Natomiast do żłobków na terenie miasta uczęszczają na ten moment wszystkie dzieci. W żłobkach pokończyły się już wszystkie kwarantanny dlatego też mamy komplet - wyjaśniła kierownik Bożena Jankowska.
Dotychczas w zdecydowanej większości szkoły i przedszkola przechodziły na tzw. tryb hybrydowy, czyli naukę zdalną dla klas i pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi, a stacjonarną dla pozostałych.
Natomiast w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. przejście na tryb zdalny będzie obejmowało wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w całym kraju. Żłobki oraz przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Napisz komentarz
Komentarze