Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 19:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ekopiknik Czystego Regionu. Wymień śmieci na rośliny

Związek Międzygminny „Czysty Region” organizuje kolejny finał akcji edukacyjnej dla dzieci „Segreguj.pl”. Podczas „Ekopikiniku”, który odbędzie się przed halą sportową „Śródmieście” w Kędzierzynie 15 września, będzie też można wymienić elektroodpady i surowce wtórne na rośliny.
Ekopiknik Czystego Regionu. Wymień śmieci na rośliny
Ubiegłoroczna akcja zbiórki elektrośmieci przed halą "Śródmieście"

Rozdanie nagród w konkursie Segreguj.pl, warsztaty ekologiczne, widowisko teatralne, quizy i zabawy o tematyce prośrodowiskowej, wymiana surowców na sadzonki – to tylko niektóre atrakcje, czekające na przybyłych gości.

godz. 9.00-11.00

Ekopiknik dla grup przedszkolnych: rozdanie nagród finalistom konkursu Segreguj.pl; spektakl „Bukiet talentów”; animacje dla przedszkolaków.

godz. 11.30-15.30

Ekopiknik dla grup szkolnych: rozdanie nagród finalistom konkursu Segreguj.pl; ekowarsztaty – m.in. we współpracy z Domem Dziennego Pobytu nr 5 „Nasz Dom”; spotkanie-debata z Sylwią Majcher i Pauliną Górską - ekoaktywistkami, promotorkami niemarnowania żywności i życia według idei zero waste; stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej.

godz. 14.00-18:00

Akcja dla mieszkańców wymiany elektrośmieci i surowców na rośliny. Z kolei dla klasy, która przyniesie najwięcej elektroodpadów, ufundowana zostanie jednodniowa wycieczka w góry z Dominikiem Dobrowolskim.

W poprzedniej edycji konkursu Segreguj.pl, pomimo pandemii i obostrzeń, zebrano niemal 111 ton odpadów. A było to: 77,7 tony makulatury, 1 tonę puszek aluminiowych, 4,6 tony baterii, 4 tony tworzyw sztucznych oraz blisko 23,5 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna