Od tego czasu łączna kwota wsparcia przekroczyła ponad 4 miliony złotych, a spółki do walki z pandemią wykorzystują również dostępne technologie, pozwalające produkować środki minimalizujące ryzyko infekcji. W ramach działań prowadzonych w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, od początku lipca Grupa Azoty została również Partnerem Loterii Narodowego Programu Szczepień.
Środki od Grupy Azoty są na bieżąco przekazywane w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym zlokalizowanym przede wszystkim w regionach, z których wywodzą się poszczególne spółki. Darowizny mają charakter pieniężny i rzeczowy. Te ostatnie obejmą m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne.
Do tej pory Grupa Azoty przekazała ponad 70 tysięcy rękawiczek ochronnych, w tym ponad 60 tysięcy „bezpiecznych rękawiczek” pokrytych warstwą srebra, które wyprodukowano w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty S.A. Tarnowskie Centrum Badawczo-Rozwojowe włączyło się również w inicjatywę #DrukarzeDlaSzpitali i przekazało na jej cel filamenty Tarfuse do druku 3D, z których są produkowanie i dostarczone do szpitali osłony ochronne i gogle. Filament został też bezpłatnie przekazany jako wsparcie projektu pierwszego polskiego respiratora @VentilAid. To projekt typu open source realizowany przez polskich inżynierów i projektantów udostępniających dokumentację respiratora, który można wykonać w dowolnym miejscu za pomocą drukarki 3D i bardzo podstawowych części.
Biorąc pod uwagę zwiększony popyt na środki dezynfekcyjne, wywołany przez COVID-19 oraz ich okresowe niedobory, Grupa Azoty Puławy, należąca do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty podjęła się przygotowania własnych oryginalnych środków dezynfekcyjnych. Łącznie wyprodukowano 230 litrów płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni.
Spółka z Kędzierzyna-Koźla użyczyła kilka samochodów placówkom szpitalnym działającym na terenie Opolszczyzny. Pojazdy były przeznaczone do przewozu próbek do badań, materiałów medycznych, personelu oraz pacjentów. Pisaliśmy o tym tutaj: Grupa Azoty ZAK S.A. użyczyła służbowe auta do walki z epidemią.
ZAK dostarczał też do kozielskiego szpitala podchloryn sodu, służący do kondycjonowania wody. Pisaliśmy o tym tutaj: Dostawy środków chemicznych z Grupy Azoty ZAK S.A. do szpitala w Koźlu. Służą zabezpieczeniu ścieków i ujęć wody.
Napisz komentarz
Komentarze