Reklama
środa, 23 kwietnia 2025 00:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muzeum Ziemi Kozielskiej w zasięgu smartfona

Już wkrótce wystawę stałą w Muzeum Ziemi Kozielskiej zwiedzimy w towarzystwie wirtualnego przewodnika. O najciekawszych eksponatach opowie nam aplikacja mobilna.
  • Źródło: Muzeum Ziemi Kozielskiej
Muzeum Ziemi Kozielskiej w zasięgu smartfona

Gmina Kędzierzyn-Koźle i Muzeum Ziemi Kozielskiej otrzymały dofinansowanie na realizację projektu RPOP.05.03.01-16-0015/19-00 „Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Kędzierzyna-Koźla”. Dofinansowanie nastąpi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

W ramach wspomnianego projektu realizujemy zadanie polegające na opracowaniu i uruchomieniu aplikacji, w której znajdą się informacje na temat wystawy stałej w Muzeum Ziemi Kozielskiej, poszczególnych eksponatów, muru północno-zachodniego kozielskiego zamku, oraz historii filii byłego obozu pracy Auschwitz w Kędzierzynie-Koźlu. Z aplikacji będzie można korzystać zarówno na telefonie jak i na tablecie.Dzięki dofinansowaniu Muzeum zakupiło już 10 tabletów.

Okres pandemii mocno ograniczył działalność instytucji kultury, ale my się nie poddajemy, intensywnie działamy i dążymy by po zniesieniu ograniczeń zaskoczyć Państwa kolejnymi ciekawymi projektami. Pierwsze oficjalne uruchomienie aplikacji zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarjaninTreść komentarza: Chętnie obejrzałbym twoje obejścieData dodania komentarza: 22.04.2025, 23:01Źródło komentarza: WAŻNE! W środę startuje budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. WyspiańskiegoAutor komentarza: Sołtys wsi między miastami.Treść komentarza: Mieszkańcy Kłodnicy są solą w oku władz. Remont mostu na Kłodnicy - katorga, ścieżka rowerowa - gehenna, planowany wiadukt na obwodnicy to będzie dwuletnia MASAKRA dla wszystkich. A kto tym biznesom bazującym na ruchu samochodowym jakoś da szansę? Żabka, myjnia, stacja paliw, części samochodowe, rowery, sprzęt ogrodowy, tańce na rurach - to tam najczęściej staje się, odwraca no bo po drodze. Że też nie dało się jakoś tak zwęzić drogi by były 2 wąskie pasy dla ruchu jedynie pojazdów osobowych?Data dodania komentarza: 22.04.2025, 21:08Źródło komentarza: WAŻNE! W środę startuje budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. WyspiańskiegoAutor komentarza: BogdanTreść komentarza: W Dolnośląskim rewitalizują kolejne nieczynne linie kolejowe, a my cieszymy się, że w ich miejsce zrobimy ścieżki rowerowe. Im się to opłaca, a u nas na Opolszczźnie nie… Ciekawe…Data dodania komentarza: 22.04.2025, 20:36Źródło komentarza: Wydłużenie ścieżki rowerowej aż do Baborowa? Czemu nie!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Trzeźwi byli ci funkcjonariusze ? Czy tak jak ich koledzy rozwalą radiowóz ?Data dodania komentarza: 22.04.2025, 17:15Źródło komentarza: Funkcjonariusze policji z pięciu opolskich miast będą dziś „suszyć” na drogach naszego powiatuAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jakich interwencji ? Że ktoś piwko wypił na siedząc grzecznie na ławce ? Albo zatrzymali poszukiwanych za nie zapłacenie mandatu 200 zł ? I doprowadzono ich do izby zatrzymań... Szczyt umiejętności naszych dzielnych funkcjonariuszy.Data dodania komentarza: 22.04.2025, 17:14Źródło komentarza: Aż 116 policyjnych interwencji w świętaAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To jest najważniejsze - ścieżka rowerowa. A piesi niech sobie nogi połamią na tych chodnikach bo cudowne dzieci dwóch pedałów są ważniejsi.Data dodania komentarza: 22.04.2025, 17:10Źródło komentarza: WAŻNE! W środę startuje budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wyspiańskiego
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna