Reklama
sobota, 13 grudnia 2025 05:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowanie ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzów. Trudny rywal Grupy Azoty ZAKSA

Cucine Lube Civitanova będzie rywalem Grupy Azoty ZAKSA w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz rozegrany zostanie we Włoszech (23-25 lutego), a rewanż w Kędzierzynie-Koźlu (3-5 marca).
Losowanie ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzów. Trudny rywal Grupy Azoty ZAKSA
Osmany Juantorena wraz z kolegami z Lube będzie rywalem ZAKSY

Jako pierwsza awans zapewniła sobie Grupa Azoty ZAKSA, która wygrała grupę A z kompletem zwycięstw. W pozostałych grupach triumfowały: Sir Safety Perugia, Zenit Kazań, Leo Shoes Modena oraz Itas Trentino. Do tego grona dołączyły trzy najlepsze drużyny z trzecich miejsc, a były to: Cucine Lube Civitanova, Berlin Recycling Volleys oraz PGE Skra Bełchatów.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się w siedzibie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej w Luksemburgu. ZAKSA była rozstawiona i w losowaniu trafiła na Skrę, ale zgodnie z regulaminem drużyny, które grały ze sobą w grupie, nie mogą zmierzyć się w ćwierćfinale. Dlatego kędzierzynian przesunięto na kolejnego rywala, którym okazał się włoski gigant Cucine Lube Civitanova.

Aktualny mistrz Włoch zajął drugie miejsce w grupie B, za innym włoskim zespołem - Sir Safety Perugia. Zdecydował o tym gorszy bilans setów, bo oba zespoły miały po 15 punktów i jednej porażce na koncie. Szkoleniowcem Cucine jest dobrze znany w Kędzierzynie-Koźlu Ferdinando De Giorgi, a w składzie nie brakuje siatkarskich gwiazd, jak choćby: Osmany Juantorena, Luciano De Cecco, Joandry Leal Hidalgo, Roberlandy Simon Aties czy Simone Anzani.

Przypomnijmy, że ZAKSA i Cucine spotkały się w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. W pierwszym meczu, rozegranym w Arenie Gliwice, nasza drużyna przegrała 0:3 (19:25, 17:25, 19:25), a w rewanżu uległa 2:3 (25:20, 25:22, 32:34, 21:25, 12:15) i nie awansowała do fazy play-off.

Natomiast sezon wcześniej zespoły te zmierzyły się w półfinale Ligi Mistrzów. Podczas turnieju rozegranego w Kazaniu Włosi zwyciężyli 3:1 (25:21, 22:25, 25:15, 25:18).

Zestaw par ćwierćfinałowych:

PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA

Berlin Recycling Volleys – Itas Trentino

Leo Shoes Modena – Sir Safety Perugia

Zestaw par półfinałowych:

Skra/Zenit - Cucine/ZAKSA

Berlin RV/Itas - Modena/Perugia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lolTreść komentarza: wystarczy trochę śniegu albo drobne problemy na torach i czas podróży potrafi się całkiem zmienić Papier wszystko przyjmie, torowisko niestety nie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:57Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: PodróznyTreść komentarza: Samorządowcy znowu przechwalają się nowym rozkładem jazdy PKP, jakby to była ich własna zasługa. Tymczasem na decyzje PKP Intercity, Polregio czy PKP PLK nie mają żadnego wpływu, bo to wszystko ustala się na poziomie centralnym. Łatwo robić konferencje i opowiadać, jak to „załatwili więcej połączeń”, gdy w rzeczywistości nie mieli na to większego wpływu niż przeciętny pasażer. Może zamiast przypisywać sobie cudze decyzje, warto byłoby zająć się tym, na co faktycznie mają wpływ – choćby zgraniem rozkładu MZK z przyjeżdżającymi pociągami. Bo co z tego, że ktoś przyjedzie z Gliwic o 18:00, skoro autobus na Koźle odjechał o 18:02, a w niedzielę następny jest dopiero za 45 minut? Taki „komfort podróżowania” to żadna promocja miasta, tylko pokaz nieudolności w podstawowych sprawach.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:32Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: SmakoszTreść komentarza: A ceny na tym jarmarku...KOSMICZNE!!! Adekwatne do emerytu!?Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:48Źródło komentarza: Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla na świątecznym jarmarku w Kłodzku. ZDJĘCIAAutor komentarza: lolTreść komentarza: Proszę zapytać bab. To nie wojna płci.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:12Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: TurystkaTreść komentarza: Brawo. To już będzie można wsiąść do pociągu i do Kołobrzegu dotrzeć.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:31Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: zuchTreść komentarza: Wagony DB należy odesłać na śmietnik - t.j. tam skąd przyjechały. Czy u nas jest złomowisko dla tego szmelcu? Skoro "robimy a nie gadamy", przydałoby się również więcej skutecznosci w sprawie modernizacji linii K-Koźle - Nysa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:19Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna