- To dla nas szczególne zadanie, które realizujemy od lat a jednocześnie okazja, aby powiedzieć mieszkańcom naszej Gminy, że mamy naprawdę dobrą wodę. Wodę, którą możemy spożywać bezpośrednio z kranu i niejednokrotnie może okazać się lepsza o tej przechowywanej w słabej jakości plastikowych opakowaniach. Stoimy na straży tej jakości każdego dnia i konsekwentnie rozbudowujemy sieci, tak, by w każdym obrębie woda była dostępna – tłumaczy Barbara Ermisch-Lipniacka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu i podkreśla, że MWIK kładzie duży nacisk na odpowiedni przekaz dla młodzieży i najmłodszych, którzy mają realny wpływ na kształtowanie świata za kilka lat.
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody 2019 zaplanowana została kompleksowa akcja informacyjna poświęcona globalnemu i lokalnemu ujęciu tematyki dostępu do wody. Przeprowadzone zostaną warsztaty z młodzieżą szkół podstawowych, które odbędą się w Centrum Obsługi Inwestora, a także inauguracyjne spotkanie z młodzieżą szkół średnich oraz podopiecznymi Domu Samopomocy Promyczek z Piotrem Pogonem, człowiekiem który swoją historią i doświadczeniami pozostawia niesamowite świadectwo siły i umiejętności niesienia pomocy innym.
Prelekcja. pt. „Życie w cieniu. Last water point (tł. ostatni punkt poboru wody)” wpisuje się w tegoroczne hasło obchodów, które w wolnym tłumaczeniu brzmi: Nie zostawiajmy słabszych z tyłu. Spotkanie odbędzie się 22 marca br. o godz. 12 w Kinie Twierdza. Będzie głosem młodzieży z Kędzierzyna-Koźla w ogólnoświatowy przekaz szacunku do wody i drugiego człowieka.
Napisz komentarz
Komentarze