Reklama
niedziela, 14 grudnia 2025 02:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

SOR i OIOM będą dostępne dla mieszkańców powiatu

Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i "niecovidowych" oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia to podstawowe założenia funkcjonowania szpitala w Kędzierzynie-Koźlu po 15 dniu września. Od teraz placówka jest jedną z dziewięciu wielospecjalistycznych w kraju.
  • Źródło: Starostwo powiatowe
SOR i OIOM będą dostępne dla mieszkańców powiatu

Jak przekazała na antenie Radia Opole Barbara Pawlos z Narodowego Funduszu Zdrowia z Opola: - Decyzją wojewody SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu został wpisany na pierwszy i trzeci poziom zabezpieczenia szpitalnego w walce z COVID-19. Na pierwszy poziom zabezpieczenia będą trafiać pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do czasu uzyskania pozytywnego lub negatywnego wyniku testu. Na trzeci poziom będą trafiać pacjenci wymagający wysokospecjalistycznego leczenia z jednoczesnym rozpoznaniem koronawirusa. OIOM szpitala będzie przeznaczony zarówno dla pacjentów zakażonych koronawirusem, jak i pacjentów "niecovidowych", oczywiście przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej będą dostępne dla mieszkańców naszego powiatu. Rozwiązanie to w dłuższej perspektywie ma ustabilizować funkcjonowanie szpitala. Dyrektor placówki zyskał bowiem możliwość elastycznej zmiany ilości łóżek na oddziale dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, w zależności od realnych potrzeb. Z OIOM wydzielono 10 łóżek dla pacjentów „covidowych”. Zabiegi planowe realizowane są zgodnie z umówionymi terminami, działają również poradnie i placówki pobrań, jak i pozostałe otwarte już oddziały szpitalne, a w dłuższej perspektywie szpital chce wznowić działalność Oddziału Wewnętrznego.

Przypomnijmy, nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej (na zdjęciu poniżej) został otwarty na początku kwietnia tego roku. Inwestycja warta 8 mln zł została zrealizowana ze środków unijnych oraz budżetu powiatu. To jeden z najnowocześniejszych takich oddziałów w regionie. W trakcie realizacji planowanej od dawna inwestycji wybuchła epidemia koronawirusa, w wyniku której decyzją wojewody cały kozielski szpital został przekształcony w placówkę zakaźną dla osób zarażonych z całego regionu. Prace dokończono więc w ekspresowym tempie kilka tygodni przed planowanym terminem.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: suwerenTreść komentarza: suweren nie podszywaj się bo nie jesteś suwerenem.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 17:50Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: Mieszaniec KKTreść komentarza: Kiedyś można było się zapijać w jednej z wielu spelun, gdzie latały nad zachlanymi, parującymi łbami kufle. Teraz nuda, chlanie odbywa się w domowym zaciszu. Nie ma już tej wspaniałej kultury żebrania, kierowników pod marketami prawie nie ma, picia za wyżebrane. Coraz więcej mężczyzn nie pije i przechodzi na 0%. Życie singla jest super, nikt nie ogranicza, nie zatruwa tygodniami życia, można zmienić pracę, miejsce zamieszkania, kraj, poznać nowe miejsca, ludzi. Ale to musi być dobre !Data dodania komentarza: 13.12.2025, 15:14Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: Ojciec musiTreść komentarza: się jeszcze odnaleźć w nowej roli, tak to odczytuję ze zdjęć, ale poradzi sobie. Córeczka tatusia wiadomo !!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 15:07Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: Pies baskerdojlaTreść komentarza: Impreza musiała być pasjonująca. Widzowie wgapieni w ekrany swoich telefonów, pewnie każdy oglądał na yt inny standupData dodania komentarza: 13.12.2025, 13:19Źródło komentarza: Salwy śmiechu w Klubie Kameleon. Pałubski kończy 2025 rok w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIAAutor komentarza: Prezent pod choinkę.Treść komentarza: Kochana redakcjo. Proszę o kolejny artykuł o jakiejś budowie. To fascynujący temat. Wielu z czytelników którzy widzą inne wykopane dziury na terenie miasta, będzie mogło spać spokojniej.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: Temat do dyskusji.Treść komentarza: Wiedzę że tekst źrodłowy z Grupy Azoty ale jak spojrzeć na to z innej perspektywy, to może. Grupa "głupoty". Na zdjęciu brakuje tylko kocyka i odpoczywających na łonie natury ubranych na zielono turystów zza wschodniej granicy. I mapki ze wskazaniem miejsc łatwego dostępu na teren. Może czas towarzystwo odłowić - przenieść, załatać dziury, żeby więcej nie wracało i nie stwarzało zagrożenia dla bezpieczeństwa tych ciężko pracujących nocami co wiozą próbki do analizy i nie grzeją czterech liter w "Pentagonie"?Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:05Źródło komentarza: Dzika zwierzyna chętnie odwiedza teren Zakładów Azotowych Kędzierzyn. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna