W zeszłym roku w województwie opolskim 388 rodzin otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki, a 28 dzieci - podopiecznych Akademii Przyszłości, miało możliwość uwierzyć w siebie. W naszym regionie działało 327 wolontariuszy. Po pandemii, w kryzysie, który już nas dotyka, programy takie jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą w opolskim potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.
W województwie opolskim Szlachetna Paczka działała w 23 rejonach, a Akademia Przyszłości obecna była w 5 szkołach, w których mieściły się jej kolegia. Potrzebującym pomagali SuperWy. To wolontariusze obydwu programów, którzy zmieniali historie rodzin w potrzebie dzięki sprawdzonym rozwiązaniom pomocy Paczki oraz Akademii. Dzięki wolontariuszom mądra pomoc jest jednocześnie systemowa, ale i lokalna – skupiona na bliskich społecznościach.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to jedne z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W Szlachetnej Paczce rokrocznie dedykowane wsparcie – w postaci paczek, ale również spotkań i nawiązywanych relacji oraz poczucia, że są dla kogoś ważni – otrzymują tysiące rodzin i osób samotnych. Akademia Przyszłości skupia się na budowaniu pewności siebie wśród dzieci, które dotychczas nie rozwijały całego swojego potencjału. Wolontariusze i tutorzy pracują indywidualnie z podopiecznymi na cotygodniowych godzinnych spotkaniach, podczas których pomagają im przezwyciężać bariery na drodze do dorosłości i spełniania swoich marzeń.
Aby mądra pomoc mogła trafić do potrzebujących rodzin, a dzieci miały możliwość odzyskać wiarę w siebie, niezbędne jest zrekrutowanie w opolskim 372 wolontariuszy Paczki i 66 wolontariuszy Akademii.
Aby zostać wolontariuszem Paczki bądź Akademii, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Do wolontariatu zgłosić można się na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/superw – po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z tymi, którzy będą czuwać nad ich przygodą z wolontariatem.
Kolejny krok to spotkanie wdrożeniowe w formie szkolenia, z uwagi na sytuację epidemiczną odbywające się online. Na końcu zostaje podpisanie niezbędnych dokumentów i włączenie się w mądrą pomoc. Co ważne, wszystkie działania obu programów społecznych będą dostosowane do obowiązujących obostrzeń, aby zadbać o zdrowie zarówno beneficjentów, jak i wolontariuszy.
Szlachetna Paczka w 2019 roku połączyła ponad 620 tys. Polaków. Nie byłoby tego imponującego wyniku bez SuperW. Ciągle trwa rekrutacja wolontariuszy na tegoroczne edycje. Potrzebujące osoby mogą być obok ciebie – mieszkają w tym samym województwie, ale także możliwe, że w twojej klatce, na osiedlu czy w mieście. Dzięki tobie może zmienić się ich życie oraz lokalna społeczność.
Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/superw i dowiedz się więcej.
Napisz komentarz
Komentarze