Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 11:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radni domagają się przeniesienia szpitala zakaźnego z Koźla. Wideo z konferencji

Przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski, jego zastępca Ewa Czubek, radny sejmiku wojewódzkiego Robert Węgrzyn oraz senator Beniamin Godyla w piątek 19 czerwca zorganizowali konferencję prasową, podczas której domagali się przeniesienia szpitala jednoimiennego z Koźla do Opola.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Relacja z konferencji w materiale wideo.

 

Klub Radnych Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska wydał oświadczenie:

"W pierwszych dniach czerwca opinii publicznej przekazano, że szpital w Kędzierzynie-Koźlu wraca do normalności. W oświadczeniu starostwo napisało o przywróceniu 2/3 kozielskiego szpitala dla potrzeb mieszkańców miasta i powiatu. Odnieść można wrażenie, że dla starosty Małgorzaty Tudaj i wojewody Adriana Czubaka temat się zakończył. Częściowe przywrócenie placówki nie jest powrotem do stanu sprzed epidemii, a prezentowanie przez powiat kędzierzyńsko-kozielski decyzji wojewody jako jakiegoś sukcesu to zwykłe propagandowe działanie osób, które ponoszą odpowiedzialność za podjęcie błędnej i fatalnej w skutkach decyzji polegającej na wyznaczeniu szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu.

Udostępnienie mieszkańcom od  dnia 22 czerwca br. szpitala, który nadal posiada status covidowego, nie kończy sprawy! W dalszym ciągu nasza społeczność jest zagrożona powrotem scenariusza, którego świadkami byliśmy przez ostatnie trzy miesiące. Koszmar odcięcia pacjentów od szpitala może wkrótce powrócić, a to za sprawą jesiennej fali wirusa, o której kręgi rządowe wspominają co rusz. W tej sytuacji każdy trzeźwo myślący człowiek rozumie, że groźba powtórki chaosu, którego doświadczali mieszkańcy jest niezwykle realna. Należy powiedzieć otwarcie, iż nie ma żadnej gwarancji, że kozielski szpital nie zostanie ponownie zablokowany dla pacjentów z chorobami innymi niż koronawirus. Co w takiej sytuacji powinni zrobić odpowiedzialnie myślący decydenci? Z pewnością nie ogłaszać sukcesu, ale wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Jest obecnie sprzyjający czas na to aby starosta i wojewoda podjęli zdecydowane i rzeczywiste, a nie tylko wizerunkowe, działania zmierzające do tego, by sytuacja z kozielskim szpitalem się nie powtórzyła. Celem jest naprawienie błędu, który popełniono w marcu, wyznaczając szpital dla pacjentów z COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Do dnia dzisiejszego nie przedstawiono mieszkańcom, ani też radnym miejskim rzetelnego uzasadnienia tego postanowienia. Tego typu placówka powinna znaleźć się w mieście, które posiada więcej szpitali i gdzie nie ma takich zagrożeń jak awaria instalacji chemicznych czy powódź. Jeśli szpital zostanie zwrócony mieszkańcom w całości to dopiero wtedy będzie można mówić o tym, że władze naprawiły popełniony błąd i przynajmniej teraz stanęły na wysokości zadania.

Wyznaczenie na Opolszczyźnie szpitala dla pacjentów z koronawirusem musi opierać się na specjalistycznej (eksperckiej) i rzetelnej analizie sytuacji oraz zasobów, która powinna zostać przedstawiona do publicznej wiadomości, a której zabrakło w marcu tego roku. Ludzie mają prawo otrzymać uzasadnienie decyzji, których fatalne konsekwencje spadają głównie na nich!

W sprawie kozielskiego szpitala mieszkańcy miasta i powiatu mają prawo oczekiwać mądrych, ale przede wszystkim uczciwych decyzji, a żadna epidemia nie zwalnia z tej powinności odpowiedzialnych władz."



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Czytelnik 20.06.2020 10:27
A dlaczego konferencja pod halą sportową w Kędzierzynie??? Czyżby radni aż tak bali się koronawirusa, że uciekli z Koźla? Jeszcze dalej jest do hali "Azoty"! A protest po trzech miesiąc funkcjonowania szpitala trochę przypomina protest dla protestu, czyli fakt medialny z moralnym przesłaniem: "Wszędzie, byle nie u nas".

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: ;-)Treść komentarza: Konkurs był na Facebooku, a nie tutaj.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 09:03Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: ciekawa jestem czy ktos wygral zaproszenie na festiwal dmuchancow nic o tym nie pisza zadnej informacji jakis pic na wode fotomontazData dodania komentarza: 22.02.2025, 08:46Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: BronTreść komentarza: Czyli jest kasa do wydania i się robi takie "szkolenia"Data dodania komentarza: 21.02.2025, 23:04Źródło komentarza: Cenne wskazówki dla seniorów od strażaków. ZDJĘCIAAutor komentarza: zusTreść komentarza: Na jak długo te zmiany? Pan już też ma wiek emerytalny.Data dodania komentarza: 21.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Zmiany kadrowe w kędzierzyńsko-kozielskiej policji
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna