Reklama
środa, 12 marca 2025 23:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły w mieście działają online

Uczniowie nie chodzą do szkół, ale nie są to wakacje. W czasie zagrożenia koronawirusem lekcje przeniosły się do internetu. Dzieci rozwiązują zadania w sieci i odsyłają je do nauczycieli. Nasze placówki celująco zdały ten trudny egzamin organizacyjny. Podstawa programowa jest realizowana.
  • Źródło: Urząd miasta
Szkoły w mieście działają online

Autor: Foto: urząd miasta

Nauczyciele są w stałym kontakcie ze swoimi uczniami i ich rodzicami. Komunikacja prowadzona jest głównie za pośrednictwem e-dzienników, ale często wykorzystywane są też media społecznościowe, komunikatory i platformy e-learningowe. Lekcje odbywają się codziennie, tyle, że na odległość. Dzieci i ich rodzice mają możliwość kontaktu nie tylko z wychowawcami, ale i z psychologami, pedagogami oraz dyrekcjami szkół.

Uczniowie korzystają z e-podręczników, wypełniają karty pracy i przygotowane samodzielnie przez nauczycieli materiały oraz otrzymują przydatne linki z propozycjami filmów edukacyjnych czy zekranizowanych lektur. Czas zawieszenia zajęć w szkołach to także możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie dotyczy to uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Młodzież ma dostęp do pakietu zadań przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomusTreść komentarza: Jaka wieś taki pościg !Data dodania komentarza: 12.03.2025, 09:49Źródło komentarza: Akcja jak z filmu. Pościg za motocyklistą zakończony w DziergowicachAutor komentarza: nikt ważny jak tutaj inniTreść komentarza: Akcja jak najbardziej pożyteczna. Półludzie, wypierdki i kwakwarakwa, bo nie ludzie, ciągle śmiecą i niszczą Prawdziwemu Człowiekowi otoczenie. Śmiecą i nigdy w takiej akcji nie biorą udziału.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 09:30Źródło komentarza: Znów będą sprzątać Odrę. Akcja potrwa dwa miesiąceAutor komentarza: ;(Treść komentarza: a później się ludzie dziwią że młodzież wyjeżdża z kk...a co mają tu robić? przecież w tym mieście się nic nie dzieje bo wiecznie starszym ludziom jest za głośno...dramatData dodania komentarza: 12.03.2025, 08:41Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?Autor komentarza: WC DCTreść komentarza: Proponuję zrobić tam PSZOK, jest dobry dojazd i jak ktoś ma śmieci w kilku workach i śmigłowiec, to spoko będzie miał tu to gdzie szybko wywalić.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 00:46Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?Autor komentarza: XYZTreść komentarza: Problem znany od "dawien dawna". Zastanawiające jest dlaczego Sabinka nie potrafi ( nie chce ) go rozwiązać. Wszystko na swoją cenę...Data dodania komentarza: 12.03.2025, 00:13Źródło komentarza: Urząd Miasta podjął interwencję w sprawie nieprzyjemnych zapachów na kilku miejskich osiedlachAutor komentarza: Z KoźlaTreść komentarza: Na Rynku było miejsce nie głośne. Kawa i inne napoje, rozmowy... trochę muzyki. Bardzo przeszkadzało. Wybranym. Bardzo. I zamknięte Z Wyspy slychać w całym Koźlu. Pokazują czego słuchać. Miasto możliwości uczy muzykiData dodania komentarza: 11.03.2025, 23:49Źródło komentarza: Miejska Strefa Relaksu żegna się z Wyspą. Co dalej z imprezami na kozielskim Szkwale?
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 995 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna