Reklama
niedziela, 27 kwietnia 2025 09:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Targi mundurowe w hali "Śródmieście". ZDJĘCIA i FILM

Reklama
Targi mundurowe w Kędzierzynie-Koźlu, podczas których można było zapoznać się ze specyfikacją pracy różnych służb, odbyły się w hali "Śródmieście" 27 lutego.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Swoje stoiska wystawiła Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, Nadleśnictwo Kędzierzyn-Koźle, Służba Więzienna, 91. Batalion Logistyczny - 10 Brygada Logistyczna, 17. Opolska Brygada Obrony Terytorialnej, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji z Opola oraz Fundacja OPOLSAR.

Reklama dotacje unijne dla firm

Na każdym ze stoisk można było przymierzyć mundur lub środki ochrony osobistej, zapoznać się ze sprzętem, porozmawiać o naborze lub jaka jest ścieżka nauki do danego zawodu. 

Podczas targów służb mundurowych mamy swoje stoisko, gdzie o swojej pracy opowiadają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Techniki Kryminalistyki, ale również jest z nami policyjny profilaktyk, który z chęcią opowie o pracy. Jesteśmy dla mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć pracę policji od zaplecza, porozmawiać z policjantami naszej komendy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą w policji, zapraszamy w piątek 28 lutego o godzinie 16 do hali sportowej Zespołu Szkół nr. 3 w Sławięcicach na próbny test sprawności fizycznej - mówi nadkomisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Na stoisku straży pożarnej można było uzyskać bardzo dużo informacji o codziennej pracy druhów. 

Na naszym stoisku można zapoznać się z pracą strażaka Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego. Mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jakim sprzętem strażacy dysponują na co dzień, który nie jest widoczny podczas działań, ze względu na to, że nie należy podchodzić zbyt blisko prowadzonych akcji ratowniczych. Tutaj można podejść, zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć. Prowadzimy również instruktaż pierwszej pomocy u osób dorosłych, a także u dzieci. Udzielamy również informacji, jak można się do nas dostać, jak wygląda taka ścieżka edukacyjna w szkołach pożarniczych, a mamy ich cztery w całej Polsce, jak się przygotować fizycznie na taki nabór. Te wszystkie informacje można uzyskać na naszym stoisku. - powiedział starszy kapitan Piotr Krok, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Na stoisku Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości również można było porozmawiać o tej ciekawej pracy. 

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości jest wyłączone z takich klasycznych działań policji. Oczywiście jesteśmy jednostką policji, ale działamy na rzecz zwalczania cyberprzestępczości. Biuro to powstało nie tak dawno, bo niecałe 3 lata temu i cały czas trwa proces rekrutacji. Mamy policjantów, którzy przeszli z innego pionu, innego wydziału, ale też w dużej mierze musimy zatrudniać informatyków, programistów lub osoby, które posiadają kompetencje i umiejętności właśnie z programowania, czy też innego zakresu technologii komputerowej. Takie umiejętności osoby weryfikujemy na naszym teście z wiedzy informatycznej i jest on wymagany, aby pracować w tym biurze. Cała procedura jest zbliżona do rekrutacji w policji, ale u nas nie ma testu sprawności fizycznej, a kurs podstawowy jest skrócony do trzech miesięcy, i po tym kursie trafia się do swojej jednostki policji. Siedziba CBZC jest w Opolu. Naszym rejonem działania jest Opolszczyzna, ale te działania bardzo często mają charakter nawet międzynarodowy. Największą zachętą do pracy w centralnym biurze są zarobki. Jest to 12 tysięcy złotych, czyli do tej podstawowej pensji policjanta jaka wynosi około 6 tysięcy, CBZC dokłada prawie połowę. Na miejscu w hali, gdzie mamy swoje stoisko dużo pytań dotyczyło samego biura, ale oczywiście można było porozmawiać o bezpieczeństwie w sieci, jak nie paść ofiarą oszustów internetowych - wyjaśnił podkomisarz Dariusz Świątczak z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. 

O swojej pracy opowiadali również funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, pracownicy Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle oraz Wojska Polskiego. 

Dzisiaj przedstawiamy głównie sprzęt wojskowy, zarówno ciężki jak i lżejszy. Jeśli ktoś chciałby się zapoznać ze sprzętem, dotknąć go, przymierzyć, zapytać jak i do czego się go używa, to oczywiście służymy pomocą. Jeśli ktoś jest zainteresowany i chciałby przesłużyć jeden weekend w miesiącu, to oczywiście może wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej i kontynuować swoją pracę w środowisku cywilnym. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany którąkolwiek służbą wojskową, może przyjść do nas do Wojskowego Centrum Rekrutacji, które znajduje się przy ul. Ignacego Łukasiewicza 11 w Kędzierzynie-Koźlu i dowiedzieć się jakie są możliwości oraz co należy zrobić, by wstąpić do Wojska Polskiego - przekazała nam podporucznik Katarzyna Walerowicz z Sekcji Promocji i Współpracy WCR. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Żeczliwy 28.02.2025 12:50
Panie redaktorze, jeżeli sprzęt wystawiała PSP to tam służą funkcjonariusze, druhowie są w OSP.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DanielloTreść komentarza: DamyData dodania komentarza: 26.04.2025, 15:43Źródło komentarza: Eko-Okna sprzedały nieruchomości w Kędzierzynie-Koźlu i Wodzisławiu Śląskim za miliard złotychAutor komentarza: V.N.Treść komentarza: A kiedy podobna akcja będzie przeprowadzana w gminach powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego? Harmonogram "Czystego regionu" nie obejmuje żadnej z nich. W Pawłowiczkach, Cisku, Bierawie, Polskiej Cerekwi, Reńskiej Wsi inaczej się płaci? Równi i równiejsi.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 14:31Źródło komentarza: Sadzonki za elektroodpady. Akcja "Czystego Regionu" ma wzięcieAutor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Do tych wszystkich, którzy bagatelizują ten problem, albo udają że go nie ma. Skoro obecnie jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Dlaczego jeszcze do niedawna największy producent okien w Europie musi zastawiać swój majątek, żeby spłacić gigantyczne raty kredytu? W taki sposób można przejąć wszystko bez jednego wystrzału.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 13:50Źródło komentarza: Eko-Okna sprzedały nieruchomości w Kędzierzynie-Koźlu i Wodzisławiu Śląskim za miliard złotychAutor komentarza: gjTreść komentarza: Interes życia dla miasta Kędzierzyn Koźle miasto dostało może z 30-35 mln za hektary na Polu Południowym od inwestora a tu za 1000 mln nieruchomość z blaszakiem odsprzedane dla AmerykanówData dodania komentarza: 26.04.2025, 12:51Źródło komentarza: Eko-Okna sprzedały nieruchomości w Kędzierzynie-Koźlu i Wodzisławiu Śląskim za miliard złotychAutor komentarza: Pracownik ekoTreść komentarza: To jest początek końca tego moloch.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 12:25Źródło komentarza: Eko-Okna sprzedały nieruchomości w Kędzierzynie-Koźlu i Wodzisławiu Śląskim za miliard złotychAutor komentarza: HmmTreść komentarza: Zaraz będzie jak musi byćData dodania komentarza: 26.04.2025, 11:40Źródło komentarza: Eko-Okna sprzedały nieruchomości w Kędzierzynie-Koźlu i Wodzisławiu Śląskim za miliard złotych
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 9°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna