Skontaktował się z naszą redakcją mieszkaniec Dębowej, który poinformował o problemach z drogą prowadzącą od Długomiłowic w stronę akwenu Dębowa.
Od bardzo dawna droga nie była remontowana, dziur jest mnóstwo. Jest bardzo duże zagrożenie, ponieważ ubytki w drodze są na zakrętach i żeby je ominąć, trzeba wyjechać na drugi pas - alarmuje mieszkaniec Dębowej.
Podkreśla, że droga jest często uczęszczana: - Porusza się nią dużo samochodów do jeziora, a także rowerzyści, którzy kierują się ze ścieżki rowerowej "Szlakiem Kolejowym" do traktu biegnącego wokół akwenu w Dębowej.
Dodaje również, że w niektórych miejscach jest tak wąsko, że dwa samochody nie mogą się minąć, a zły stan nawierzchni spowodował już uszkodzenia co najmniej kilku pojazdów, w związku z czym miała być wzywana policja.
Z pytaniami o plany związane z usunięciem ubytków w drodze z wróciliśmy się do jej zarządcy. Adam Liszka, Inspektor Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu poinformował nas, że z informacji w sprawie drogi Długomiłowice - Dębowa - Reńska Wieś, przekazanych przez Wydział Infrastruktury Drogowej, wynika, iż obecnie trwa postępowanie przetargowe na remonty cząstkowe dróg powiatowych.
Otwarcie ofert nastąpiło 20 stycznia br. i trwa ocena ofert oraz dalsze postępowanie przetargowe, zatem podanie dokładnej kwoty przeznaczonej na remontowany odcinek nie jest jeszcze możliwe - zaznacza Adam Liszka. - Po zakończeniu procedury przetargowej oraz podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą planujemy w pierwszej kolejności zlecić naprawę wskazanej drogi - dodaje.
Zastrzega, że realizacja prac jest uzależniona od warunków atmosferycznych, gwarantujących skuteczną naprawę drogi.
Rozumiejąc powagę sytuacji, do czasu podjęcia prac prosimy o ostrożność, szczególnie że, na chwilę obecną, największe ubytki w nawierzchni występują na terenie zabudowanym, miejscowości Długomiłowice i Dębowa, gdzie naturalnie obowiązuje ograniczenie prędkości do maks. 50 km/h - podkreśla rozmówca.
Argumentuje również, że stawianie w tych miejscach, w terenie zabudowanym, dodatkowego oznakowania w ocenie zarządcy drogi nie przyniesie poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.
Planujemy w pierwszej kolejności remont ubytków na tym odcinku, ale też monitorujemy ten odcinek. W przypadku dalszego pogorszenia się stanu nawierzchni lub opóźnień w realizacji planowanych prac remontowych, podejmiemy interwencyjne działania, polegające na ustawieniu odpowiedniego oznakowania ostrzegającego przed zagrożeniem oraz usunięciu największych ubytków, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego - zapewnia Adam Liszka.
Jednocześnie dziękuje mieszkańcom za czujność w temacie tej ważnej dla całego naszego powiatu drogi.
Zapewniamy, że dokładamy bardzo wiele starań, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg powiatowych oraz jak najszybciej przystąpić do realizacji prac remontowych - dodaje rozmówca.
Napisz komentarz
Komentarze