Młodzi badmintoniści walczyli o medale w Jaworznie w dniach 5-8 grudnia. Ci wyżej sklasyfikowani w rankingu Polskiego Związku Badmintona mieli zapewniony start w turnieju głównym. Pozostali musieli rywalizować najpierw w kwalifikacjach.
Zawodnicy i zawodniczki z klubu Beninca UKS Feniks, którzy wystartowali w kwalifikacjach singlistów to: Michał Baran, Adam Paćko, Łukasz Grabowski, Igor Piwowar i Lena Ściańska, którzy niestety odpadli po pierwszych pojedynkach. Zwycięstwa w pierwszej rundzie eliminacji odniosły Aleksandra Drążek i Laura Pasztaleniec, ale w drugiej już musiały uznać wyższość rywalek.
Natomiast w turnieju głównym z podopiecznych trenera Krzysztofa Maślanki wystąpili: Łukasz Grabowski z Leną Ściańską – porażka w pierwszej rundzie oraz Michał Baran z Grzegorzem Chrobokiem (UKS Unia Bieruń) – pierwszy mecz wygrali, ale w drugiej rundzie ulegli wyżej rozstawionej parze z UKS-u Hubal Białystok.
Oliwia Żądło turniej singlistek zakończyła na pierwszej rundzie, ale w mikstach poszło jej zdecydowanie lepiej. Jej partnerem był Antoni Miotła z Górnika Łęczna SA. Duet ten w pierwszej rundzie miał wolny los, a później odniósł dwa zwycięstwa, czym zapewnił sobie miejsce w strefie medalowej. W półfinale Oliwia i Antoni przegrali z Anną Miot-Czajka i Filipem Karbowniczkiem 1:2 (19:21, 21:19, 10:21), którzy później zdobyli tytuł mistrzowski. Kędzierzyniance i jej partnerowi wręczono brązowe krążki.
Z kolei MMKS w Jaworznie reprezentowały trzy dziewczyny z młodszego rocznika tej kategorii wiekowej. W kwalifikacjach wystąpiła Michalina Falińska, która w singlu uległa w pierwszej rundzie. W deblu wystąpiła z Olivią Gajewską z BKS-u Kolejarz Częstochowa i zaliczyły jedną wygraną.
Natalia Paras miała zapewniony start w turnieju głównym w deblu, a w singlu musiała wygrać trzy mecze w kwalifikacjach, aby dostać się do grona 32 najlepszych zawodniczek w Polsce. Tak też się stało, gdyż ograła kolejno Lenę Ściańską z Kędzierzyna-Koźla, Mariannę Lasotę z Suchedniowa i Nataszę Skokowską z Poznania. W turnieju głównym Natalia trafiła na rozstawioną z numerem 3 Zuzannę Misiak z UKS-u Iskra Sarbice i uległa jej po zaciętej walce 1:2 (21:17, 7:21, 16:21). W deblu zagrała z Mają Maliną z Głubczyc i odpadły w drugiej rundzie.
Oliwia Szczerska, dzięki wysokim pozycjom w rankingu PZBad, miała w singlu i deblu zagwarantowany start w turnieju głównym. W singlu, niestety już w pierwszej rundzie, uległa rywalce z Olsztyna Jurajskiego. Lepiej wypadała w deblu, gdzie jej partnerką była Niną Wierzban z UKS-u AB Kraków. Dziewczyny dotarły do półfinału, gdzie trafiły na liderki rankingu: Urszulę Ratusińską z Łomianek i Klaudię Wrześniewską z Katowic. Rywali wygrały 2:1 (21:23, 21:8, 21:10), więc musiały się zadowolić brązowymi medalami.
Zdjęcia: Beninca UKS Feniks i MMKS
Napisz komentarz
Komentarze