Jak na poinformował nas organizator, mieszkańcy przynoszą głównie chemię gospodarczą, worki, miotły, szczotki, łopaty, chusteczki, papier toaletowy, ręczniki papierowe, ubrania, latarki agregaty prądotwórcze.
- Ludzie na bieżąco dowożą słodycze dla dzieci, mleko, pampersy, podpaski mamy tysiąc litrów płynu do dezynfekcji. Firma Jokey Plastik przekazała nam wiaderka. Duże wsparcie przekazała spółka Damen Shipyards Koźle w postaci rękawic i kombinezonów oraz środków higienicznych.
Dziś (20 września) do godziny 21.00 na teren firmy ADAX w Kędzierzynie-Koźlu, której siedziba znajduje się przy ulicy Piastowskiej 43 a (naprzeciwko sklepu Biedronka) można zwozić wszystkie dary dla powodzian.
W razie pytań należy się skontaktować z właścicielem firmy - Adamem Mundziakiewiczem pod numerem telefonu 602 817 947.
- Koleżanka Sandra zabezpieczy nas od strony medycznej. Jest ratowniczką medyczną, jedzie z nami i na pewno ogarnie widoczny na poniższym zdjęciu plecak. Co istotne, na miejscu mamy już zapewniony nocleg na około 50 osób - dodaje Adam.
Po przejściu wielkiej wody bardzo wiele miejscowości w powiecie kłodzkim wygląda jak po bombardowaniu lub trzęsieniu ziemi. Te miejscowości najbardziej ucierpiały na skutek katastrofalnej powodzi, która w ostatnich dniach dotknęła województwo dolnośląskie.
Dlatego prowadzone są bardzo intensywne przygotowania do jutrzejszego wyjazdu wolontariuszy z Kędzierzyna-Koźla w kierunku bardzo dotkniętej przez kataklizm ziemi kłodzkiej. Do spontanicznego konwoju w każdej chwili może dołączyć każdy chętny. Wyjazd zaplanowano w sobotę rano, zbiórka między 6:00 a 7:00 z parkingu obok kozielskiego Lidla przy ulicy Gazowej. Powrót następnego dnia (22 września). Poniżej treść apelu organizatorów wyjazdu.
Organizatorzy wyjazdu chcą zawieźć na miejsce jak najwięcej takich produktów pierwszej potrzeby jak:
- baterie AA / AAA
- kartusze gazowe małe
- kuchenki na gaz turystyczne
- latarki / czołówki
- miotły szerokie twardy włos
- łopaty do śniegu
- środki czystości
- płyn odkażający
- worki na gruz
- paliwo
- agregaty
- świeczki
- kalosze
- wodery
- mydło w płynie
Praktyka podpowiada
Z doświadczenia, a mianowicie z poprzednich powodzi wiadomo, że w takich sytuacjach potrzebne jest praktycznie wszystko, począwszy od produktów spożywczych, po przemysłowe, a nade wszystko pomoc finansowa. Ponieważ odbudowa i remonty trwać będą całymi miesiącami - o ile nie latami - to musi to być pomoc długofalowa.
Na chwilę obecną powodzianom należy dostarczać żywność jedynie o długim terminie przydatności do spożycia, jak konserwy i potrawy w słoikach (gotowe do podgrzania), jak zupy, gołąbki, gulasze, fasolka i flaczki.
Największym zainteresowaniem cieszą się środki czystości i do dezynfekcji mieszkań po zalaniu, płyny do mycia szyb i naczyń, worki na śmieci, gumowce, środki opatrunkowe i higieniczne, leki, pieluchy, maści na odleżyny dla seniorów, koce, ubrania, buty, ręczniki, papier toaletowy, świeczki, zapałki (zapalniczki), kuchenki turystyczne, małe butle gazowe, ścierki, mopy, robocze i gumowe rękawiczki, łopaty, miotły, taczki, wiadra, piły spalinowe, materiały budowlane, nowe lub czyste ubrania robocze, agregaty prądotwórcze, myjki, osuszacze, czyli wszystko to, co pomoże w remoncie zalanych domów i przywróceniu ich do porządku.
Więcej o tej sprawie pisaliśmy wczoraj.
Napisz komentarz
Komentarze