Reklama
sobota, 13 grudnia 2025 05:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najdłuższa kadencja RM Kędzierzyna-Koźla w liczbach

Z wielu względów upływająca 30 kwietnia 2024 roku VIII kadencja Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla była wyjątkowa. Z racji, że była ona najdłuższą w historii samorządu - bo trwała aż 5,5 roku - odnotowano w jej trakcie wiele statystycznych rekordów.
Najdłuższa kadencja RM Kędzierzyna-Koźla w liczbach

Na pierwszej sesji, która odbyła się 21 listopada 2018 roku dokonano wyboru przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla oraz dwóch wiceprzewodniczących. Przewodniczącym RM został radny Ireneusz Wiśniewski (funkcję tę pełnił do końca kadencji), natomiast funkcje wiceprzewodniczących objęły radna Ewa Czubek oraz radna Halina Mińczuk.

Podczas inauguracyjnej sesji wybrano przewodniczących stałych komisji problemowych i składy osobowe tych komisji, komisję rewizyjną organ kontrolny działalności prezydenta miasta, gminnych jednostek organizacyjnych i jednostek pomocniczych gminy oraz Komisję Skarg, Wniosków i Petycji.

W ciągu całej kadencji nastąpiło niewiele zmian kadrowych w poszczególnych komisjach problemowych. Natomiast obie wiceprzewodniczące Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla oraz przewodniczący stałych komisji pełnili swoje funkcje przez całą kadencję.

Byli to: przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Katarzyna Dysarz, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Andrzej Kopacki, przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej Andrzej Kopeć, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Michał Nowak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Adam Oczoś, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Ewa Odulińska.

Rada Miasta Kędzierzyna-Koźla odbyła łącznie 69 sesji (w tym 9 nadzwyczajnych). Od marca 2020 r. w związku z pandemią sesje RM odbywały się w trybie zdalnym. Sesje zdalne trwały do sierpnia 2021 r., a ponownie sesje stacjonarne zaczęły się odbywać od września 2021 r. Podczas całej kadencji Rada Miasta podjęła 809 uchwał, natomiast radni ogółem złożyli 292 interpelacje.  

Komisje problemowe odbyły łącznie 325 posiedzeń w tym:

Komisja Finansowo-Gospodarcza - 59 posiedzeń,
Komisja Infrastruktury - 60 posiedzeń,
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu - 60 posiedzeń,
Komisja Spraw Społecznych - 63 posiedzenia,
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 38 posiedzeń
Komisja Rewizyjna - 45 posiedzeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lolTreść komentarza: wystarczy trochę śniegu albo drobne problemy na torach i czas podróży potrafi się całkiem zmienić Papier wszystko przyjmie, torowisko niestety nie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:57Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: PodróznyTreść komentarza: Samorządowcy znowu przechwalają się nowym rozkładem jazdy PKP, jakby to była ich własna zasługa. Tymczasem na decyzje PKP Intercity, Polregio czy PKP PLK nie mają żadnego wpływu, bo to wszystko ustala się na poziomie centralnym. Łatwo robić konferencje i opowiadać, jak to „załatwili więcej połączeń”, gdy w rzeczywistości nie mieli na to większego wpływu niż przeciętny pasażer. Może zamiast przypisywać sobie cudze decyzje, warto byłoby zająć się tym, na co faktycznie mają wpływ – choćby zgraniem rozkładu MZK z przyjeżdżającymi pociągami. Bo co z tego, że ktoś przyjedzie z Gliwic o 18:00, skoro autobus na Koźle odjechał o 18:02, a w niedzielę następny jest dopiero za 45 minut? Taki „komfort podróżowania” to żadna promocja miasta, tylko pokaz nieudolności w podstawowych sprawach.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:32Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: SmakoszTreść komentarza: A ceny na tym jarmarku...KOSMICZNE!!! Adekwatne do emerytu!?Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:48Źródło komentarza: Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla na świątecznym jarmarku w Kłodzku. ZDJĘCIAAutor komentarza: lolTreść komentarza: Proszę zapytać bab. To nie wojna płci.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:12Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: TurystkaTreść komentarza: Brawo. To już będzie można wsiąść do pociągu i do Kołobrzegu dotrzeć.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:31Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: zuchTreść komentarza: Wagony DB należy odesłać na śmietnik - t.j. tam skąd przyjechały. Czy u nas jest złomowisko dla tego szmelcu? Skoro "robimy a nie gadamy", przydałoby się również więcej skutecznosci w sprawie modernizacji linii K-Koźle - Nysa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:19Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna