Reklama
niedziela, 23 lutego 2025 18:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świętowała cała gmina Pawłowiczki. Dożynki w Grudyni Wielkiej. ZDJĘCIA

Przesłanie dożynek koncentruje się na dziękczynieniu za plony, budowaniu wspólnoty, promowaniu kultury lokalnej, podkreślaniu roli rolnictwa i solidarności z innymi. Nie inaczej było podczas tegorocznego gminnego święta plonów, jakie przeprowadzono w Grudyni Wielkiej.
Świętowała cała gmina Pawłowiczki. Dożynki w Grudyni Wielkiej. ZDJĘCIA

Autor: W

Dożynki są czasem celebracji i refleksji nad naszym związkiem z naturą oraz z innymi ludźmi w naszej okolicy. Preludium święto plonów w gminie Pawłowiczki była zabawa taneczna z zespołem Dewers. Nazajutrz ruszyło oficjalne świętowanie. Rozpoczęło się od mszy świętej dziękczynnej w kościele parafialnym. Po niej korowód dożynkowy udał się na miejscowe boisko sportowe, gdzie minikoncert dała gminna orkiestra dęta.

Po powitaniu uczestników, wręczeniu chleba dożynkowego przez starostów dożynek - którymi w tym roku byli Aleksandra Kołek z Jakubowic i Zygmunt Drobysz z Grudyni Wielkiej - na scenie wystąpił Kabaret Rak. Potem ponownie zagrała gmina orkiestra dęta.

Ogłoszono wyników tradycyjnych konkursów na koronę żniwną, najładniejszą zagrodę i najciekawszy udział w korowodzie.

W dalszej części artystycznej zaprezentował się zespół Quest oraz założyciel i współtwórca utworów zespołu Milano - Bogdan Borowski. Odbyła się również zabawa taneczna z zespołem Progress.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sonyTreść komentarza: a realnymi problemami tej miejscowości zajmą się gremliny powinny dać radęData dodania komentarza: 23.02.2025, 12:36Źródło komentarza: W okowach lodu morsowali z posłem i wójtem. ZDJĘCIAAutor komentarza: dianaTreść komentarza: Tylko patrzeć , jak synkowie dorosną i wezmą się za mamusię i tatusia .Brawa dla Pana policjanta .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 11:38Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: BeciaTreść komentarza: Czy zostanie przeprowadzone śledztwo jak te butelki znalazły się w miejskim parku? Czy skoro to miejski park, to odpowiedzialność za to, że są tam butelki ponosi: straż miejska, prezydent miasta? Gdyby butelek nie było, to pan funkcjonariusz nie musiałby zeskakiwać z roweru.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:52Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenieAutor komentarza: FabianTreść komentarza: Macdonald będzie.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 10:45Źródło komentarza: Budowa łącznika z obwodnicą Kędzierzyna-Koźla dobiega końcaAutor komentarza: olmeczkaTreść komentarza: no to przepraszam tego nie wiedzialam moj blad nie mam faceboka jeszcze raz sorryData dodania komentarza: 23.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Festiwal Dmuchańców przyjeżdża do Kędzierzyna-Koźla. Rozdajemy zaproszenia!Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To czemu nie zgłaszasz interwencji cwaniaczku np.w nocy jak dewastują park ? A może cwaniaku pełne gacie masz ? Takich jak ty mocnych w pisaniu jest sporo ale by cokolwiek zdziałać to się boi cwaniak.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 16:59Źródło komentarza: Co się wydarzyło w kozielskim parku? Policja wyjaśnia zdarzenie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna