Zakres zadań jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej lokalizacji, biorąc pod uwagę charakter ruchu i umiejscowienie inwestycji.
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, takich jak piesi i rowerzyści, jest jednym z najważniejszych aspektów dbania o ruch drogowy. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań mających na celu zapewnienie im bezpiecznych warunków na istniejących przejściach dla pieszych.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach, konieczne jest skupienie się na kilku kluczowych elementach. Przede wszystkim, istotne jest odpowiednie doświetlenie przejść dla pieszych, szczególnie w miejscach, gdzie ruch jest większy, a widoczność może być ograniczona.
Innym istotnym elementem jest właściwe oznakowanie przejść dla pieszych. Odpowiednia sygnalizacja świetlna, zarówno dla pieszych, jak i kierowców, również wpływa na poprawę bezpieczeństwa na przejściach.
Jak przekazują w opolskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, minister infrastruktury podpisał Programy Inwestycji dla poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w kolejnych lokalizacjach.
- Pierwsze umowy na realizację zadań w ramach PBID podpisaliśmy na początku 2022 r. To ponad 100 miejsc w poszczególnych powiatach województwa opolskiego, gdzie piesi mogą już korzystać z przejść wyposażonych m.in. w doświetlenie, chodniki czy azyle - informuje Agata Andruszewska, rzecznik GDDKiA w Opolu. - Dla ponad 80 zadań przygotowywana jest dokumentacja w celu ogłoszenia postępowania przetargowego, bądź trwa przetarg na ich zaprojektowanie i realizację - dodaje.
Spośród tych 80 zadań trzy dotyczą powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Zlokalizowane są one na DK45 w: Długomiłowicach, Polskiej Cerekwi i Ciężkowicach.
Napisz komentarz
Komentarze