Reklama
sobota, 13 grudnia 2025 06:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Medale zawodników z Kędzierzyna-Koźla w zawodach Super Grand Prix

Bardzo dobre występy zaliczyli badmintoniści z klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle startujący w silnie obsadzonych turniejach w Kępnie i Białymstoku.
Medale zawodników z Kędzierzyna-Koźla w zawodach Super Grand Prix

Źródło: Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla wystartowali w turnieju z cyklu Super Grand Prix w kategoriach wiekowych U-13, U-17 oraz U-23, które obyły się w Kępnie. Kwalifikację do tego turnieju uzyskuje się na podstawie miejsca na liście rankingowej Polskiego Związku Badmintona, a więc mogli zagrać tylko najlepsi z najlepszych w kraju. Uczestników podzielono na trzy grupy (w zależności od miejsca w rankingu krajowym).

Dwa złote medale wywalczył Mikołaj Szymanowski (U-23), który wygrał turniej singlistów, a w deblu zajął pierwsze miejsce wspólnie z Adrianem Krawczykiem z ABRM Warszawa. Na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej U-17 stanęła Julia Wójcik, grająca w parze z Kingą Stokfisz z UKS-u Unia Bieruń. Zawodniczka Benincy, wspólnie z Mikołajem Morawskim z WKS-u Śląsk Wrocław, była też druga w grze mieszanej.

Złoto w grze podwójnej U-13 wywalczyła też Maja Zmarz w parze z Weroniką Jasiulewicz z AB Kraków. Ostatni medal zdobył Wojciech Budny wraz z Sebastianem Pinkowiczem z UKS-u Unia Bieruń) w grze deblowej U-17. UKS w Kępnie reprezentowali jeszcze: Lena Maślanka, Zuzanna Baran, Julia Mrozek, Zuzanna Wróbel, Tymoteusz Cybulski i Tomasz Cież. Trenerem jest Krzysztof Maślanka.

W turnieju Super Grand Prix wystartowali też młodzi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle: Kristoph Paczuła i Weronika Gucwa w U-13 oraz Jacek Matula w U-17. Chłopcy z powodu kontuzji nie rozegrali swoich decydujących pojedynków i sklasyfikowani zostali w trzecich dziesiątkach, a para mieszana Gucwa/Paczuła uplasowała się na ósmej pozycji.

Wcześniej reprezentanci Benincy UKS Feniks wystąpili w turnieju z cyklu Grand Prix juniorów i młodzików. W Białymstoku zagrali: Julia Mrozek, Olimpia Maślanka, Zuzanna Wróbel, Jakub Knihinicki, Krzysztof Łoboda, Igor Jasek i Maciej Zmarz. Najlepiej wypadł ten ostatni, który wywalczył brązowy medal w mikstach, startując z Hanną Stacherą z UKS-u Plesbad Pszczyna.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lolTreść komentarza: wystarczy trochę śniegu albo drobne problemy na torach i czas podróży potrafi się całkiem zmienić Papier wszystko przyjmie, torowisko niestety nie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:57Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: PodróznyTreść komentarza: Samorządowcy znowu przechwalają się nowym rozkładem jazdy PKP, jakby to była ich własna zasługa. Tymczasem na decyzje PKP Intercity, Polregio czy PKP PLK nie mają żadnego wpływu, bo to wszystko ustala się na poziomie centralnym. Łatwo robić konferencje i opowiadać, jak to „załatwili więcej połączeń”, gdy w rzeczywistości nie mieli na to większego wpływu niż przeciętny pasażer. Może zamiast przypisywać sobie cudze decyzje, warto byłoby zająć się tym, na co faktycznie mają wpływ – choćby zgraniem rozkładu MZK z przyjeżdżającymi pociągami. Bo co z tego, że ktoś przyjedzie z Gliwic o 18:00, skoro autobus na Koźle odjechał o 18:02, a w niedzielę następny jest dopiero za 45 minut? Taki „komfort podróżowania” to żadna promocja miasta, tylko pokaz nieudolności w podstawowych sprawach.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:32Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: SmakoszTreść komentarza: A ceny na tym jarmarku...KOSMICZNE!!! Adekwatne do emerytu!?Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:48Źródło komentarza: Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla na świątecznym jarmarku w Kłodzku. ZDJĘCIAAutor komentarza: lolTreść komentarza: Proszę zapytać bab. To nie wojna płci.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 16:12Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: TurystkaTreść komentarza: Brawo. To już będzie można wsiąść do pociągu i do Kołobrzegu dotrzeć.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:31Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowejAutor komentarza: zuchTreść komentarza: Wagony DB należy odesłać na śmietnik - t.j. tam skąd przyjechały. Czy u nas jest złomowisko dla tego szmelcu? Skoro "robimy a nie gadamy", przydałoby się również więcej skutecznosci w sprawie modernizacji linii K-Koźle - Nysa.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 15:19Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle: Nowy rozkład jazdy, więcej połączeń i rozwój infrastruktury kolejowej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 2°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna