Organizatorem koncertu w Długomiłowicach jest ks. proboszcz Hubert Bulig. Od pewnego czasu koncerty odbywają się z dużym zaangażowaniem Marzeny Jaciuk (uczniom i mieszkańcom okolic znanej jako pani Maja) - nauczycielki edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także logopedii szkolnej oraz muzyki w podstawówce w Cisku.
Prawie dziesięć lat temu pani Marzena zagrała w Długomiłowicach na ślubie znajomej parafianki. Tak nawiązała współpracę z parafią, która po odejściu służebniczek szukała organisty na co drugą niedzielę.
- W 2016 r. ksiądz proboszcz zaproponował mi przygotowanie koncertu kolęd. Od tego czasu prawie co roku wraz z byłymi uczennicami,Kasią i Sandrą, koncertujemy w parafii w okresie świąt Bożego Narodzenia - mówi Marzena Jaciuk. - Katarzyna Służałek to nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz nauczyciel języka angielskiego dzieci na wczesnym etapie edukacyjnym. Sandra Koch jest specjalistą fryzjerem - precyzuje.
W 2018 r. dołączyła do nich Kamila Pakuła, studentka drugiego roku w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na Wydziale Turystyki i Rekreacji, kierunek: zarządzanie rekreacją i rozrywką.
Panie tworzą zespół zachwycający wielu parafian. Brakowało nazwy dla ich kwartetu. Stąd - w sposób spontaniczny - ogłoszono, że będą to Aniołki ks. Huberta.
W skład zespołu wchodzi również Marcin Himel- zaprzyjaźniony prezenter muzyczny. Bez niego nie byłoby profesjonalnego nagłośnienia i wizualizacji świetlnej.
W tym roku koncert kolęd w kościele w Długomiłowicach miał szczególny charakter. Z Aniołkami wystąpił zespół Topolany z Ukrainy. Jego członkowie - Natalia i Taras Kushnirowie - od czasu pandemii zamieszkują w Polsce. Do rodziny w Tarnopolu wyjeżdżają w odwiedziny. Czekają na kartę stałego pobytu w Polsce.
- Z Tarasem połączyła nas muzyka. Nasz zespół istnieje prawie 11 lat. Jeździmy po całej Polsce. W 2014 r. nawiązaliśmy współpracę z innym ukraińskim zespołem. Naszą misją była pomoc wychowankom jednego z domów dziecka. Od wybuchu wojny wspieramy również naszych rodaków - mówi Natalia Kushnir. Dodaje, że zespół Topolany wykonuje nie tylko kolędy. Repertuar zależy od tego, czy występują w domach kultury, szkołach podstawowych czy na festynach.
Cały artykuł w 3. numerze Nowej Gazety Lokalnej, który ukazał się 24 stycznia. Dostępne również - E-WYDANIE
Napisz komentarz
Komentarze