Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony środowiska, rozpowszechnianie wiedzy ekologicznej, propagowanie idei recyklingu oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień plastycznych - czytamy w komunikacie "Czystego Regionu".
W ramach zadania konkursowego każda zgłoszona klasa powinna stworzyć pracę plastyczną - makietę, dotyczącą ochrony lokalnej różnorodności biologicznej. Co ważne, liczy się dobór odpowiednich materiałów, z jakich powstaną prace - winny to być materiały naturalne i surowce wtórne.
Stosowanie wszelkiego typu klejów, taśm, spinaczy musi się odbywać z poszanowaniem zużytych surowców.
- Dzięki temu, że konkurs został podzielony na dwa etapy - gminny i międzygminny, każda klasa ma duże szanse na nagrodę. Z pewnością wspólne wykonanie pracy da całej grupie mnóstwo radości, zwłaszcza że dotyczy lokalnej przyrody, która właśnie zaczyna bujnie się rozwijać. Liczymy, że konkurs przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej nie tylko uczestników konkursu, ale także podziwiających wykonane makiety - mówi Anna Piróg-Nowak ze Związku Międzygminnego "Czysty Region".
Nagrody w konkursie stanowią bony upominkowe o wartości do 500 zł oraz drobne upominki rzeczowe. Pula nagród wynosi 10 tys. zł.
Z regulaminem można się zapoznać TUTAJ.
Konkurs jest realizowany w ramach projektu "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Napisz komentarz
Komentarze