Umowy z placówkami podpisano tuż przed oficjalnym otwarciem Festiwalu Zdrowia, który 1 czerwca wystartował w ośrodku w Zakrzowie.
- Przy tego typu instytucji, jak nasza, bardzo ważne jest, żeby mieć bardzo szeroki wachlarz podmiotów współpracujących - podkreśla kierujący GOSiR-em Andrzej Sałacki.
Na spotkanie wraz z reprezentantami grupy wolontariuszy Galop, powstałej w tym roku w jej placówce, przybyła dyrektor II LO Katarzyna Arciszewska-Stępień.
- Zależy nam szczególnie na tym, aby nasi uczniowie, współpracując z klubem Lewada i GOSiR-em, nabywali kompetencji miękkich. To dla nas bardzo ważne - we współczesnym świecie oprócz edukacji, która odbywa się w szkolnych ławach, dla mnie, naszych uczniów i nauczycieli bardzo ważne są kompetencje społeczne, obywatelskie, kompetencje przedsiębiorczości i innowacyjności - podkreślała Katarzyna Arciszewska-Stępień.
W Zespole Szkół nr 3 młodzi kształcą się m.in. na kierunkach "Technik fotografii i multimediów" i "Technik hotelarstwa". Na tych dwóch obszarach przede wszystkim skupi się współpraca placówki ze Sławięcic z GOSiR-em i Lewadą.
- Choć Zakrzów i Sławięcice dzieli duża odległość, to łączą je właśnie kierunki, na których kształcimy, świetnie wpisujące się w charakterystykę działalności klubu Lewada i GOSiR-u - mówił Adam Kania, dyrektor ZS nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. - To najlepszy poligon doświadczalny, kiedy młodzi mogą pracować w warunkach naturalnych. Na polu hotelarstwa współpracujemy już od dawna, wciąż będziemy rozwijać kwestie stażów i praktyk. Mamy już kilku uczniów, którzy są zatrudnieni w GOSiR-ze - dodał.
Napisz komentarz
Komentarze